Internetová poslechovost v listopadu: Kiss Morava předstihl Radiožurnál

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v listopadu Evropa 2. Po dlouhé době ovšem došlo ke změnám na medailových pozicích, když Kiss Morava předstihl klesající ČRo 1 – Radiožurnál.Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v listopadu Evropa 2. Po dlouhé době ovšem došlo ke změnám na medailových pozicích, když Kiss Morava předstihl klesající ČRo 1 – Radiožurnál.

Jinak se pořadí v patnáctce nejposlouchanějších zásadně neměnilo, výrazně si polepšil Kiss Delta, který se největším procentuálním nárůstem posunul až na 8. pozici. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit.

Většina rozhlasových stanic zaznamenala v listopadu v internetové poslechovosti proti říjnu nárůst. Z první patnáctky si pohoršil pouze ČRo 1 – Radiožurnál a stanice na 9.-13. pozici. Z Top 15 opět vypadl Kiss 98fm, kterého vytlačil vysokým nárůstem Kiss Delta.

{img id=27}

V listopadu byla jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 25990 unikátních posluchačů, což je o 2200 více než v říjnu. Na druhé místo se propracoval Kiss Morava, který si proti říjnu polepšil o 1300 posluchačů a naladilo si jej 12509 lidí. ČRo 1 – Radiožurnál zaznamenal další pokles a s 11008 posluchači je třetí. Radio Beat u providera ABradio.cz posílilo o téměř 700 lidí (nyní 8957) a také Fajn Radio si mírně polepšilo (nyní 7824).

K výsledku Radia Beat je třeba přidat dalších 5298 posluchačů na live.atlas.cz, část těchto dvou skupin se ovšem může překrývat a bylo by přínosné, kdyby se auditorské firmě ve spolupráci s broadcastery podařilo tyto duplicity odstranit.

Na dalších dvou příčkách zásadní změny nenajdeme, ovšem na osmé pozici figuruje Kiss Delta, jehož internetová poslechovost v listopadu stoupla o téměř 1500 posluchačů, což znamenalo posun o devět pozic vzhůru. Stanice, které v říjnu obsadily 8. až 12. místo, posluchače mírně ztrácely, polepšila si naopak Černá Hora, ale na lepší než 15. pozici to nestačilo.

Za zmínku stojí také výsledek Radia Limonádový Joe, které v tabulce nenajdete, protože nepatří mezi terestricky vysílající rádia. Svým výsledkem by se ovšem zařadilo mezi Radio Beat a Radio Expres se zásahem 5198 unikátních posluchačů. Čistě internetové Radio Akropolis získalo přes live.atlas.cz 788 posluchačů, ale využívá především odlišné vysílací formáty, které nejsou auditovány. AWradio si vybralo 870 unikátních posluchačů.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .