Internetová poslechovost v říjnu: E2 uniká, Kiss Morava stíhá Radiožurnál

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v říjnu Evropa 2. Pořadí v patnáctce nejposlouchanějších se zásadně neměnilo, absolutně nejvíce rostla poslechovost u Evropy 2 a Kiss Moravy.Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v říjnu Evropa 2. Pořadí v patnáctce nejposlouchanějších se zásadně neměnilo, poslechovost většiny stanic rostla, absolutně nejvíce u Evropy 2 a Kiss Moravy. Propadl se pouze ČRo 3 – Vltava a do patnáctky se na úkor Kiss Hády opět vrátila Černá Hora.

Druhou pozici obsadil ČRo 1 – Radiožurnál, na třetím místě je již jen o vlásek Kiss Morava a na čtvrté příčce Radio Beat. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit. První příčka je zcela jasná, ovšem pořadí na dalším místech získává na zajímavosti. Evropa 2 posílila nejvíce ze všech sledovaných stanic.

Téměř všechny rozhlasové stanice zaznamenaly v říjnu v internetové poslechovosti proti září nárůst. Z první patnáctky si pohoršil pouze ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 3 – Vltava a brněnské Kiss Hády. Nárůsty souvisí s obecným chováním uživatelů internetu, v říjnu se zaplňují vysoké školy, které tvoří významnou část uživatelů internetu.

V říjnu byla jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 23710 unikátních posluchačů, což je o pět a půl tisíce lepší než v září. Na druhém místě zůstal ČRo 1 – Radiožurnál, přestože proti září ztratil 400 posluchačů a naladilo si jej 11368 lidí. Podstatně lépe si v záři vedl Kiss Morava s nárůstem tři a půl tisíce lidí, čímž na druhou příčku ztrácí necelých 200 unikátních posluchačů. Radio Beat u providera ABradio.cz posílilo o více než 1000 lidí (nyní 8259) a také Fajn Radio si polepšilo o přibližně otisíckovku posluchačů (nyní 7739).

K výsledku Radia Beat je třeba přidat dalších 5692 posluchačů na live.atlas.cz, část těchto dvou skupin se ovšem může překrývat a bylo by přínosné, kdyby se auditorské firmě ve spolupráci s broadcastery podařilo tyto duplicity odstranit.

Na dalších příčkách zásadní změny nenajdeme. Stanice, které v září obsadily 9. až 12. místo, si své pořadí v říjnu otočily. Na 14. příčku se propracovala Černá Hora a odsoudila Kiss 98fm na 15. a Kiss Hády mimo Top 15.

Za zmínku stojí také výsledek Radia Limonádový Joe, které v tabulce nenajdete, protože nepatří mezi terestricky vysílající rádia. Svým výsledkem by se ovšem zařadilo mezi Radio Beat a Radio Expres se zásahem 5858 unikátních posluchačů. Čistě internetové Radio Akropolis získalo přes live.atlas.cz 849 posluchačů, ale využívá především odlišné vysílací formáty, které nejsou auditovány.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .