Internetová poslechovost v červnu: vede Evropa 2

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla v červnu jednoznačně Evropa 2. Druhou příčku obsadil ČRo 1 – Radiožurnál a na třetím místě je Kiss Morava. Vyplývá to z údajů …Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla v červnu jednoznačně Evropa 2. Druhou příčku obsadil ČRo 1 – Radiožurnál a na třetím místě je Kiss Morava. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit.

Téměř všechny rozhlasové stanice zaznamenaly v červnu v internetové poslechovosti proti květnu pokles. Souvisí to s obecným chováním uživatelů internetu, letní měsíce jsou totiž tradičně v návštěvnosti slabší.

Přes pokles byla v červnu jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 17553 unikátních posluchačů. Na druhém místě zůstal ČRo 1 – Radiožurnál, přestože proti květnu ztratil dva tisíce posluchačů a naladilo si jej „jen“ 11566 lidí. Na třetím místě figuruje Kiss Morava, poslouchalo ji 6119 internetových posluchačů.

Radio Beat zaznamenalo 5873 posluchačů, Radio Impuls 5451 a Fajn Radio 5371 posluchačů. Mezi květnem a červnem se pořadí v Top 15 příliš nezměnilo, pouze Kiss Hády předstihlo na osmém místě Expres Radio, Bonton na desátém místě předstihl Radio 1 a Country Radio přenechalo třináctou příčku Radiu Kiss 98fm.

Jinak všechny stanice ztrácely přibližně stejně, jediné tři výjimky představují Evropa 2, jejíž poslechovost se prakticky nezměnila, ČRo 1 – Radiožurnál s největším poklesem a Radio Kiss FM, kterému jako jedinému z Top 15 poslechovost vzrostla, konkrétně o 700 lidí na 2787.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .