Internetová poslechovost v červenci: stoupá Country a Expres

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v červenci jednoznačně Evropa 2. Pořadí v patnáctce nejposlouchanějších se zásadně neměnilo, pouze Expres a Country Radio si polepšily o dvě příčky.Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v červenci jednoznačně Evropa 2. Pořadí v patnáctce nejposlouchanějších se zásadně neměnilo, pouze Expres a Country Radio si polepšily o dvě příčky.

Druhou pozici obsadil ČRo 1 – Radiožurnál a na třetím místě je Kiss Morava. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit.

Téměř všechny rozhlasové stanice zaznamenaly v červenci v internetové poslechovosti proti červenci pokles. Z první patnáctky si polepšilo pouze Country Radio, i když o pouhých 80 posluchačů. Poklesy souvisí s obecným chováním uživatelů internetu, letní měsíce jsou totiž tradičně v návštěvnosti slabší.

Přes pokles o téměř čtyři tisíce UV, byla v červnu jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 12825 unikátních posluchačů. Na druhém místě zůstal ČRo 1 – Radiožurnál, přestože proti květnu ztratil dva tisíce posluchačů a naladilo si jej „jen“ 9702 lidí. Na třetím místě figuruje Kiss Morava, poslouchalo ji 5278 internetových posluchačů.

Radio Beat zaznamenalo 5255 posluchačů, ovšem toto číslo ukazuje pouze poslech přes live.atlas.cz. U konkurenčního ABradia má dalších 2791 UV, takže celková poslechovost je vyšší. Na dalších příčkách figuruje Radio Impuls s 5178 a Fajn Radio s 4949 posluchačů. Mezi červnem a červencem se pořadí v Top 15 příliš nezměnilo, pouze Expres na sedmém místě předstihl Kiss Hády a ČRo 3 – Vltavu a Country Radio se posunulo na dvanáctou pozici před Radio 1 a Kiss 98fm.

Ještě bych rád upozornil na výsledek Radia Limonádový Joe, které v tubulce nenajdete, protože nepatří mezi terestricky vysílající rádia. Svým výsledkem by se ovšem zařadilo mezi Fajn Radio a Expres Radio se zásahem 4486 unikátních posluchačů.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .