Internetová poslechovost v březnu – úspěchy Frekvence 1 a Blaníku

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v březnu Evropa 2. Na dalších dvou příčkách figuruje stejně jako v únoru ČRo 1 – Radiožurnál a Radio Beat a největší posun vzhůru zaznamenal Blaník.Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v březnu Evropa 2. Na dalších dvou příčkách figuruje stejně jako v únoru ČRo 1 – Radiožurnál a Radio Beat a největší posun vzhůru zaznamenal Blaník.

Za medailovými pozicemi došlo k zásadním zvratům, kromě Blaníku si výrazně polepšila Frekvence 1, Country Radio nebo ČRo 3 – Vltava. Svých bývalých pozic stále nedosahují stanice sítě Kiss. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit.

Naprostá většina rozhlasových stanic zaznamenala v březnu v internetové poslechovosti proti únoru významné nárůsty. Kromě několika málo stanic si všechna rádia z první patnáctky polepšila řádově o tisícovky posluchačů měsíčně. Důvodem je údajně úprava metodiky měření, v minulosti totiž nebyly započítávány výsledky z některých nejmodernějších media playerů.

{img id=86}

V březnu byla jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 32646 unikátních posluchačů, což je o 8 tisíc více než v únoru. Na druhém místě zůstává ČRo 1 – Radiožurnál, který si proti únoru polepšil o téměř 7 tisíc posluchačů a naladilo si jej 16446 lidí. O něco skromější nárůst zaznamenalo Radio Beat u providera ABradio.cz, kde si jej v únoru naladilo 10578 unikátních posluchačů.

K výsledku Radia Beat je třeba přidat dalších 8099 posluchačů na live.atlas.cz, což by znamenalo útok na druhou příčku Radiožurnálu. Část těchto dvou skupin se ovšem může překrývat a bylo by přínosné, kdyby se auditorské firmě ve spolupráci s broadcastery podařilo tyto duplicity odstranit.

Na dalších příčkách se proti únoru změnilo úplně vše. Na čtvrtou pozici se nárůstem o 2400 posluchačů na 9149 propracovalo Radio Impuls, na pátou příčku kleslo Fajn Radio s měsíčním zásahem 8112 unikátních návštěvníků a historicky nejlepší šesté pozice dosáhla více než dvojnásobným růstem Frekvence 1, kterou poslouchá na internetu 8103 posluchačů. O jedno místo poklesl Expres a následuje trojice rádií s nejvýraznějšími posuny vzhůru – Country Radio, Radio Blaník a ČRo 3 – Vltava.

Za zmínku stojí také výsledek Radia Limonádový Joe, které v tabulce nenajdete, protože nepatří mezi terestricky vysílající rádia. Svým výsledkem by se ovšem zařadilo mezi Blaník a Vltavu se zásahem 6008 unikátních posluchačů. Čistě internetové Radio Akropolis získalo přes live.atlas.cz 1020 posluchačů, ale využívá především odlišné vysílací formáty, které nejsou auditovány. AWradio si v únoru vybralo 1042 unikátních posluchačů.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .