Digizone.cz integroval součásti Digitálně.tv

digitalizace-logo3Server o digitalizaci Digizone.cz integroval některé interaktivní součásti státního webu Digitálně.tv. Ten do 31. prosince 2009 provozovala společnost Internet Info, s.r.o., která vydává i web Digizone.cz.

Na titulní stránce Digizonu se objevila například interaktivní mapa územních oblastí nebo vyhledávač obcí, který umožňuje zjistit konkrétní termíny vypnutí analogového vysílání v každé obci podle územní oblasti. Tato funkce byla součástí původního projektu Digitálně.tv když web ještě provozovala společnost Internet Info. Nový provozovatel webu zatím tuto funkci nenabízí.

Projekt Digitálně.tv funguje jako součást vládní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání. Novým provozovatelem projektu je od 1. ledna 2010 společnost Czech Info, s.r.o., kterou vlastní Jaroslav Berka, podnikatel v médiích a majitel internetového serveru Česká média. Digitálně.tv má od 1. ledna novou grafiku i obsah, šéfeditorkou je Karolína Hloušková ze serveru Česká média.

Poznámka: Autor článku byl do 31. prosince 2009 šéfredaktorem serveru Digitálně.tv.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. ladaoil

  Rád bych se Vás zeptal pane Koiši co jste vůbec zač? Zda v médiích máte vůbec co pohledávat. Za takovouto snůžku nesmyslů co jste v tomto článku napsal bych Vás na hodinu vyrazil. Pravda je taková, že servr Digizone neintegroval, ale ukradnul zmiňovanou aplikaci s databází ze státního webu neb oba servry provozuje Internet Info, s.r.o., ale asi to je běžná záležitost. Stávající aplikace na http://www.digitalne.tv je funkční a byla funkční okamžitě po převzetí. Hlavní je upozornit na to Czech Info, s.r.o. vlastní pan Berka. Zajímavější je však asi az jakých podmínek společnost Internet Info, s.r.o. dostala státní digitální web, když provozovala i web Digizone. Rád byc znal od Vás na to odpověď.

  1. juko

   Vážený pane, zřejmě nevíte, že společnost Internet Info má na celý obsah původního webu copyright, a že ji patří i zmíněná aplikace, vyhledávač obcí, kterou vyvinula pro potřeby státního webu. Ani nevím, jak mám na Vás dále reagovat. Píšete velice nekonkrétně a nevím, které nesmysly mi vlastně vyčítáte. Pokud se Vám zdá, že vyhledávač obcí na Digitálně.tv skutečně je, tak mně nasměřujte, já jsem ji tam nenašel, ale možná jsem špatně hledal.

   A můžete napsat za jakých podmínek získala Internet Info provozování digitálního webu, když to tak dobře víte? Já jsem dostal nabídku až když byl projekt na stole, takže nevím, co tomu předcházelo. A mimochodem – připadá Vám normální, že státní digiweb nyní provozuje společnost, kterou kontroluje vlastník několika licencí pro televizní vysílání? Nezdá se Vám tohle jako ukázkový konflikt zájmů? Pokud se už tedy chcete bavit o těch nesmyslech, které jsem podle Vás v článku napsal, tak zkuste být konkrétnější. Rád se přiučím případně i pobavím.

 2. luho

  Pane Ladaoile, pokud máte jakýkoli vztah k současnému provozovateli webu digitalne.tv, tak vás šéf za toto extempore asi příliš nepochválí. )
  Není dobré upozorňovat na citlivá témata a i když se v ČR jen málokterá kauza dotáhne do konce, tak co kdyby byla ta – Jak kamarád Duspiva přihrál kamarádu Berkovi web – první. A že by mohla být dokonce první z mnoha :D

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .