Zisk eBay opět klesl

ebaymaleInternetová aukční síň eBay opět zaznamenala pokles svého zisku. Čtvrtletní zisk klesl již potřetí za sebou. Informovala o tom ČTK.

Důvodem tohoto kontinuálního poklesu je celosvětová ekonomická a finanční recese. EBay za 2. čtvrtletí tohoto roku zaznamenala zisk ve výši 327,3 milionů dolarů (loni 460 milionů dolarů). Pokles způsobily slabé příjmy z hlavních aukčních aktivit, které smazaly i růst v divizích PayPal a Skype.

Příjmy z internetových obchodů, které zahrnují mimo jiné stránky eBay, Shopping.com a StubHub, klesly o 14 procent na 1,26 miliardy dolarů. Podle firmy ke snížení přispěl pokles obchodů a silnější dolar. Tržby divize plateb, která zahrnuje službu PayPal, se naopak zvýšily o 11 procent na 669,3 milionu dolarů. Příjmy internetové telekomunikační divize Skype vyskočily o 25 procent na 170 milionů amerických dolarů.

Počet aktivních uživatelů, což je pro investory hlavní ukazatel toho, jak se společnosti daří lákat nové prodávající a kupující, stoupl o dvě procenta na 88,4 milionu aktivních uživatelů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .