Web o digitalizaci má nového správce

digiwebStávající provozovatel webu Digitalne.tv – Internet Info – neuspěl, střídá jej Czech info.

Na přelomu letošního roku mění web Digitalne.tv svého provozovatele. Státní informační web informující o přechodu na digitální vysílání bude nově provozovat společnost Czech info, za ní stojí podnikatel Jaroslav Berka, vlastník regionálních studií RTA, licence pro TV7 či provozovatel webu Česká média. Tendr jej určil jako provozovatele až do konce přechodu na digitální vysílání (tedy roky 2010-2012). Tendr vyhlásila Národní koordinační skupina pro digitální vysílání.

Neoficiální informace ekonomického deníku E15 tvrdí, že Berkova společnost nabídla částku okolo dvou milionů korun. Zdeněk Duspiva, předseda koordinační skupiny, tuto informaci nepopřel, odmítnul ji však komentovat. Deník E15 také upozorňuje, že nastává problém v souvislosti se startem regionální TV7, Berka tak plánuje učinit na konci letošního listopadu, mohl by se dostat do střetu zájmů: „Vypadá to sice zvláštně, ale není to nic nelegálního. V tuto chvíli tam nevidím žádný závažný problém. Provoz webu však bude dobré sledovat, a pokud by se provozovatel odchýlil od zadání nebo zvýhodňoval vlastní licence, měla by následovat sankce,“ řekl E15 ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka.

Tendru se prý zúčastnilo 10 subjektů, hovoří se o reklamní agentuře Euro RSCG či dosavadním správci, společnosti Internet Info, který mimo jiné spravuje vlastní Digizone.cz. Hlavními kritérii byla cena (tvořila 60% celkové váhy), dále se hodnotila informační hodnota či grafika. Rozpočet na informační kampaň je asi 70 milionů, peníze jsou hrazeny z účtu ČT (dvě třetiny tržeb z reklamy). Web Digitalne.tv byl spuštěn 4.prosince 2008, jeho šéfredaktorem se stal Juraj Koiš, spoluzakladatel serveru RadioTV.sk a až do listopadu 2008 rovněž šéfredaktor RadioTV.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,