Web deníku Times od června zpoplatněn

timesonlineDeníky The Times a The Sunday Times začnou od června vybírat poplatky za přístup na své webové stránky.

Dnes společnost News International oznámila, že čtenáři zaplatí za jednodenní přístup na webu deníku Times 1 libru (což zhruba odpovídá ceně jednoho výtisku, záleží však na dni v týdnu), za týdenní předplatné bude cena jen 2 libry. Týdenní předplatitelé tištěné verze už další poplatky za přístup na web platit nebudou. Možnost předplatit si on-line přístup mají i lidé z jiných zemí (2 dolary / 1,5 euro za den, resp. 4 dolary / 3 eura za týden).

PSALI JSME: New York Times bude zpoplatněn na internetu

Na začátku května příjdou oba tituly se zbrusu novými webovými stránkami, navíc se poprvé v historii na internetu rozdělí. K dispozici bude i bezplatné období a platba umožní přístup jak na web thetimes.co.uk, tak i thesundaytimes.co.uk. Rebekah Brooks, výkonná šéfka News International, říká, že nastal čas ukázat hrdost na to býti novinářem a bez bázně říci, že „věřit v cenu žurnalistiky„. Na svém webu to uvádí deník The Times.

Nová koncepce má přinést čtenářům přidanou hodnotu, vtáhnout je do dění a stát se součástí deníku. Slibuje dynamickou infografiku, interaktivní komentáře a další. Čtenáři se už nyní mohou registrovat na adrese www.timesplus.co.uk.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .