UPC testuje internet o rychlosti až 100 Mbit/s

internetmalyNejvětší tuzemský kabelový operátor UPC pro své zákazníky připravuje internet o rychlosti 50 a 100 Mbit/s. V květnu by mělo probíhat neveřejné testování. V nabídce se tyto rychlosti mají objevit po letních prázdninách. Informovala o tom ČTK, které tuto zprávu potvrdil František Malina, mluvčí UPC.

V současnosti UPC nabízí připojení o maximální rychlosti 30Mbit/s. Až stomegabitové připojení bude, vedle optických rozvodů v některých developerských projektech, nejrychlejší internetová služba pro domácnosti na tuzemském trhu. Dvě nové služby Fiber 50 a Fiber 100 budou zároveň výrazně rychlejší než konkurenční ADSL od Telefóniky O2.

Možné ceny nechtěl Malina komentovat s tím, že ještě nebyly definitivně stanoveny. Podle informací ČTK byl ale měsíční paušál za rychlejší přípojku neměl překročit 1800 korun včetně DPH. Internetové připojení od UPC je s více než 312 tisíci zákazníky nejrozšířenější vysokorychlostní kabelovou internetovou službou v Česku. Konkurenční Telefónica O2, která nyní nabízí ADSL s rychlostmi 8 Mbit/s a 16 Mbit/s, měla na začátku roku 631tisíc přípojek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: