T-Mobile nabídne nejrychlejší internet

mobilinternetmalyV Česku se pomalu začíná zabydlovat myšlenky výstavby sítě třetí generace, která významně navýší rychlost datových služeb.

Výstavbu třetí sítě už oznámili všichni tři dominantní hráči na trhu (Telefónica O2, Vodafone a T-Mobile). Posledně jmenovaný operátor nabídne ve své síti rychlost 14,4 megabitu za vteřinu, čímž se stane nejrychlejší touto službou v zemi. V současnosti nabízí nejrychlejší mobilní internet Telefónica O2.

Generální ředitel T-Mobile Roland Mahler pro deník E15 uvedl: „Poptávka po datových službách v Česku roste. Proto je pro nás vybudování 3G sítě jednou z hlavních priorit.“ Síť bude využívat technologii HSPA (High Speed Packet Access) a vybuduje ji společnost Nokia Siemens Networks. Stahovat data bude možno až rychlostí 14,4 megabitu za vteřinu a posílat rychlostí 5,7 megabitu za vteřinu.

První vysílače budou v provozu již tento rok na území Prahy. „Pilotní provoz bude zahájen na podzim v sídle společnosti T-Mobile a jejím okolí na pražských Roztylech,“ uvedla mluvčí společnosti Martina Kemrová.

Telefónica O2 mezitím pokračuje v rozšiřování vlastní sítě třetí generace. Ta nabízí rychlost 3,6 megabitu za vteřinu. Tento internet nabízí společnost v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě, Ústí nad Labem, Plzni, Hradci Králové a Pardubicích. „Dostáváme svým slibům a pokračujeme rychlým tempem v pokrývání Česka signálem 3G. Mobilní sítí nové generace jsme pokryli již devět ze 14 českých krajských měst,“ uvedl ředitel pro segmentový marketing Telefóniky O2 Jan Karas. Loni na podzim ovšem firma slíbila pokrýt do konce letošního roku signálem rychlého internetu 20 až 30 českých měst, uvádí deník E15.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Pavel Šorf

    Kachna umí hezky,pěkně plavat po rybníce.To ví každej blbec a každej myslivec.Martin Šinkovský okopíroval velkou kachnu.Martina Kemrová kecá,stejně tak Roland Mahler.Poptávka po datových službách v Česku roste.A na to jste přišel kdy ? Kolik jste toho vypil ? Kde je Slovensko,Rakousko,Německo…no ? T-Mobile nikdo nechce,protože je pomalý a hlavně drahý.Nazdááár

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .