Startuje Radio.sk – webrádio s mluveným slovem

radioskAUDIO UVNITŘ – Nový projekt nemá v plánu hrát 12 písní za sebou. Vsází na moderátory a obsah vysílání.

Jak informoval server Medialne.sk, první plnoformátové internetové rádio ve slovenském éteru odstartuje dnes (11.11.2009) přesně v 08:00. Už ale o den dříve jste mohli na portálu Play.cz vyzkoušet zkušební vysílání sestávající se prozatím jen z písní. Také internetová doména Radio.sk bude plně spuštěna až se startem vysílání. Nová stanice se prozatím prezentovala jen na platformě Facebook. Na této stránce jste mohli slyšet jingly či upoutávky na vysílání. Rádio SK má i svůj uživatelský kanál na YouTube.

Co vlastně rádio přináší nového? „Přinášíme osvědčené programy a rádio show „zlatého věku“ slovenských rádií v novém, moderním kabátu s jejich původními hvězdami,“ píše se na profilu Rádia SK. Autoři projektu chtějí skoncovat se současným trendem „hodně hudby, málo mluveného slova“. Právě mluvené slovo bude hrát prim. Moderátoři chtějí přinést retro rozhlasové show, které kdysi produkovala komerční rádia. Protože mluvené slovo je v současné době drahé a tak prim hrají hudební rádia. Projekt Rádio SK bude samozřejmě financován z reklamy.

Šéfem projektu je Branislav Jančich, důležitost klade na úroveň programu a moderátorů: „Hlavní myšlenkou celého našeho projektu je, že chceme přinést do vysílání osvědčené hlasy a „showky“ z minulosti. Jsou to podle mě lidé a programy, na kterých vyrostl soukromý rozhlasový éter. Mnozí jsme pociťovali potřebu je posluchačům vrátit,“ vysvětlil pro Medialne.sk.


Ukázka zvukové grafiky Rádia SK

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: