Poznejte kulturu Keltů na webu Českého rozhlasu

keltoveAUDIO UVNITŘČeský rozhlas promuje ve svém vysílání nový interaktivní webový projekt Keltové, na projektu se podílela i česká muzea.

Keltové, rozhlasový projekt České rozhlasu, si klade za cíl zmapovat každodenní život Keltů, kteří obývali naše území několik století před naším letopočtem. Na projektu se podílela i dvě muzea – Národní muzeum a Moravské zemské muzeum v Brně. V aplikaci Českého rozhlasu najdete pohled na rané dějiny našeho území. Kromě textové části se můžete těšit na ukázky skupiny historického šermu (styl oblékání, bojů). Nechybí ani mapy, letecké snímky či fotografie artefaktů.

SELF-PROMOTION: KELTOVÉ NA HISTORIE.ROZHLAS.CZ

Kdo bude o dějinách hovořit? „O takzvané laténské době promluví řada odborníků na historii. Namátkou bývalý ředitel studií evropské protohistorie na École pratique des hautes études na pařížské Sorbonně univerzitní profesor Václav Kruta, ředitel Ústavu archeologické památkové péče Brno docent Miloš Čižmář nebo autorka řady publikací o keltské tematice doktorka Anna Bauerová. Hlavním odborným poradcem je archeolog Miloš Hlava,“ uvádí Český rozhlas. Projekt Keltové hledejte na http://www.rozhlas.cz/keltove/portal/.

keltove_web

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .