Portál TN.cz v novém provedení

tnczPo roce existence dochází na zpravodajském webu TN.cz k mírným změnám.

Více zpravodajství, přehlednější balení,“ to je heslo, s nímž portál přichází. Na dnešní tiskové konferenci byly představeny některé ze změn. V budoucnu chce server klást větší důraz na zpravodajství a zpřehlednit stránky. Z webu zmizela modrá a nově je laděn do bílé barvy, grafická podoba se tak blíží největší konkurentům, například idnes.cz. Nově čtenáři najdou magazín o vojenské historii.

Propagace internetové zpravodajství rovněž dozná změn, minimálně třikrát denně aw na všech kanálech s hlavičkou Nova objeví spoty promující web TN.cz, méně propagace se mu má pak dostat v hlavní zpravodajské relaci TV Nova: „Změnili jsme i strategii podpory tn.cz v Televizních novinách. Web budeme zmiňovat jen u zpráv, u kterých tn.cz nabídne doplňující informace, něco navíc k televizní reportáži,“ řekl dnes na tiskové konferenci generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. Z titulní stránky zmizela sekce red news, na „červené“ stránky upozorňuje pouze textový odkaz. Web byl několikrát kritizován, že na titulní straně zpravodajského webu by se neměly dostat obrázky nahých žen.

Portál TN.cz se samozřejmě pochlubil svou návštěvností, v prezentaci uvádí několik událostí, s nimiž je spojena vysoká návštěvnost – nehoda ve Studánce na Novojičínsku (195 748 unikátních návštěvníků a 1,566 milionu zobrazení, čas strávený na stránkách – asi 14 minut), požár Průmyslového paláce v Praze (173 860 návštěvníků, 1,4 milionu zobrazení a 13 minut) či pochod radikálů v Litvínově (157 615 návštěvníků, 1,485 milionu zobrazení, délka 16 minut). 5.dubna při návštěvě Baracka Obamy v Praze si za den uživatelé prohlédli asi 340 tisíc videí. Návštěvníky lákají i přímé přenosy koncertů nebo porod bílého tygra.

tncz_web

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: