Polovina e-shopů s elektronikou podvádí a klame

pocitacemnohomale1Průzkum Evropské komise ukázal znepokojivou skutečnost. Více než polovina evropských internetových obchodů se spotřební elektronikou podvádí, nebo klame zákazníky.

Průzkum byl proveden ve 28 zemích a 55 procent z 369 kontrolovaných subjektů nebylo v pořádku. V České republice bylo prověřeno 10 portálů – 4 z nich neměly všechno v pořádku.

Kontrola se zaměřila na digitální kamery, mobilní telefony, přehrávače hudby, počítačové komponenty, herní konzole a DVD přehrávače.

Nejčastějším proviněním bylo uvádění zavádějících informací o právech, která spotřebitelé mají (66 procent obchodů chybilo). Zavádějící informace o celkové ceně zboží uvedlo 45 procent obchodů a úplné kontaktní údaje neposkytlo 33 procent portálů.

„Je to celoevropský problém, který potřebuje evropské řešení,“ uvedla eurokomisařka pro spotřebitele Meglena Kunevová, podle níž si na pochybení stěžuje v Bruselu i na národní úrovni množství lidí. „V příštích měsících bude třeba udělat ještě hodně práce, aby se tento sektor vyčistil. Evropští spotřebitelé si zaslouží lepší,“ dodala.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .