Nový Windows bude 14 dní levnější

windows7malyVzhledem k ekonomické a hospodářské recesi a také kvůli neúspěchu Windows Vista bude nastupující operační systém Windows 7 na dva týdny za zvýhodněnou cenu. Informovala o tom agentura Reuters.

Společnost Microsoft bude domácím uživatelům nabízet nový operační systém za cenu 49,99 dolarů (cca 935 korun), což je o osm procent méně než cena Visty. Tato akce platí až do 11. července, pak bude Windows 7 stát 119,99 dolarů za kus (cca 2 245 korun).

Nezdar Visty je zřejmý. Microsoft například nabízí těm, co si koupili nové počítače se zabudovaným systémem Vista, Windows 7 zdarma ke stažení.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Jose

    Jo, jo. Když Vista odstartovala tak 70% uživatelů tvrdošíjně používalo XP a 30% uživatelů přešlo na nová Vista. Asi po roce prodeje, to vypadalo tak, že už 80% uživatelů používalo XP a jen 20% uživatelů Vista. Ono by se dalo říci, dobře jim tak. Nebo-li, kdo se s lumpy přátelí, jako lump dopadne. Díky přílišnému ,,vyjití vtříct, různým vyděračům, pseudoobhájcům ohledně autorských práv, kopírování apod. lobby, různých nahrávacích studií atd.“ vyrobili něco, co bylo zcela nefunkční a neperspektivní. Myslím, že se Microsoft, již dostatečně poučil a Windows 7, už zase bude dobrý systém. Jen zůstala Vista jako softwarová památka toho, co by se stalo, když by podobné fašistické, diktátorské skupiny, získaly moc. Nu, zdá se, že se jim to nepodařilo, neboť Microsoft již zajisté ví, kolik prodělal. Měl by jim dát ušlé zisky k úhradě.

    1. Jose

      Můžeme se na to dívat, ale z té kladné stránky. Když by býval Microsoft nevyrobil Vista a člověk by v raálu neviděl, kam až to může někdy zajít. (Měla problémy i s českým antivirovým programem AVAST, zcela a kompletně se zřítila při použití programu na vypalování a tvorbu virtuálních disků ALKOHOL 120% atd.) Nikdy bych se nezajímal o konkurenci, protože XP byly naprosto v pohodě. Jen díky nefunkčnosti Vista začal jsem se zajímat a naučil se jakž takž zacházet s UBUNTU http://www.ubuntu.cz , s MANDRIVA LINUX http://www.mandrivalinux.cz , s OPEN SUSE http://www.opensuse.cz/ a tak až zase někdy příště rupne Microsoftu, v kouli nebo by se, něco podobného, ještě snad někdy stalo, jako se stalo s Vistou, jsou tu všude i jiní. A není jenom Microsoft, na světě.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .