Nové rádio na internetu hraje jen dechovku

radiodechovkamaleVčera zahájilo své zkušební vysílání nové internetové rádio, které se zaměřuje čistě na dechovku. Upozornily na to lidovky.cz.

Radio Dechovka během svého zkušebního provozu nabízí nepřetržitý proud hudby. Ve všední dny mezi 8. a 18. hodinou je program navíc moderovaný. Podle vlastních slov hraje „hezky od podlahy jen dobrou českou dechovku“.

Radio Dechovka lze poslouchat ve třech kvalitativních úrovních (32, 64 a 128 kbps).

Podle internetových stránek by řádné vysílání Radia Dechovka mělo začít na začátku školního roku. V té době by měly být spuštěny obsáhlejší internetové stránky.

Autor článku:

Komentáře (8)

 1. PV

  Přestože způsob šíření podle mne moc nekoresponduje s cílovkou, vypadá že bude mít úspěch….
  na Play CZ je z internetových rádií Dance radio s 1045 posluchačů online první, ale deváté(!!) je Rádio dechovka s 259 posluchači (mezi nimi jsou samozřejmě streamy terestických rádií) a pak teprve na 23.místě Radio 4U se 103 posluchači online…. Včera večer to bylo podobné.

 2. Jose

  Já se nestačím divit. Za prvé informatice, která se zde rozjela. Asi sem začnu chodit ještě častěji a ještě raději. Tady čtu o rádiu Dechovka. Dnes čtu zase o Rómském rádiu. Tedy, že zde začali takto psát o netových stanicích, to považuji za velice přínosné a kladné. Za druhé, že ta rádia konečně vznikají, tedy, že se to takto rozjelo. Tedy jednak ta dechovka, jednak ti Rómové. Vznik obou pochopitelně maximálně vítám. Prostě skvělé, jen tak dál. A jen tedy ještě doplněk k minulému příspěvku. Pozor na to, neboli pozor na důchodce. Tato cílovka je v této chvíli a v této době nejrychleji rostoucí skupinou uživatelů internetu v USA. Já vím, čeští důchodci třeba nemají tolik peněz, ale chudí nebudou a už jsme to zde probírali, hrají si a nudí se, barák stojí, děti se starají sami o sebe atd. Jen se neboj. Už jen ty čísla ukazují, že za těch pár dní… Hehe…No ale teď vážně nějakej šášule z těhle Impulsů mám dojem tu vykládal… Jak by se dechovka neuživila a že to je jasný, že posluchačů, prostě málo… Tak já bych se nasmál, ale vážně nasmál, když by ta čísla u téhle stanice vyrostla tak, že by to nebylo málo… Sice to nepředpokládám…Ale těžce bych se jim vysmál, protože už vážně mám různých těch demagogů, že tohle nejde a tohle nikdo nechce, plný zuby… Pak to někdo zkusí nebojí se jich, nedá na ně…A ono se ukáže, že to jde…A že to všechno před tím byly jenom takový hodně blbý kecy…

  1. PV

   provozovatel Rádia Dechovka je člověk z Impulsu, viz třeba článek na digizone z loňského srpna o registrace značek radio dechovka a tv dechovka.

  2. Jose

   Aha vidíš pak polovina mého příspěvku nemá smysl. Já to měl někde v podvědomí, ale neprojevilo se mi to dostatečně, takže jsem si sice pamatoval, že něco plácal o tom, že by to prostě na FM nešlo, že není dost lidí, kteří by to ladili, ale už jsem zapomněl, že to chce zkusit. Dobře pak přišel na dobrou formu a že samozřejmě všechna rádia zvedají své netové aktivity od Lagardere po Hanou a Zlín je prostě fakt. Tak proč by Impuls nemohl mít netovou dechovku. Ostatně tomu zatracenému Eurocastu patří přece i Rock Zone i Sunshine Live. Takže nic proti tomu. No a Impuls to je prostě svinstvo, ale tam nejde ani o kulturu ani o hudbu, ale o prachy. Holt jsou lidi blbý, že si to vůbec někdo pustí, na konec si za to můžou sami. V každém případě je tedy dobře, že takováto netová aktivita existuje.

  3. PV

   ale neříkal jsem že tohle rádio provozuje firma, která provozuje Impuls a ani si to nemyslím.
   Jo a nemyslím že romské rádio bude buhvíjak úspěšné. Na rozdíl od dechovky, ve smyslu jako by nebylo úspěšné rádio pro pětadvacetileté, ale například hiphopové rádio ano….

  4. Jose

   Nic takového, ale v rómské tvorbě neexistuje, tedy aby šlo použít takový smysl. Nikdy jsem neslyšel o rómské Heavy Metalové kapele. Nebo o rómské Jazzové kapele atd. Takže tam je ten fólklór nebo lidovka nebo etnická hudba dáno samo sebou. I když tady v tom případě zřejmě nepůjde o hudbu, ale o publicistiku atd. Tedy menšinové vysílání asi jako pro nás ho měl Hlas Ameriky nebo Radio Free Europe, BBC London atd. Čili o vysílání v jejich jazyce, alespoń se domnívám. Na druhou stranu si netroufnu odhadnout kolik Rómů u nás používá aktivně PC, ale domnívám se, že jich bude od dost méně něžli ho aktivně používajících důchodců a k tomu ještě příznivců dechovky, protože může být samozřejmě pěkně starý český důchodce, co miluje jazz a dechovku nemůže ani cítit. I když kdo ví, třeba díky různým gameskách ho jejich ratolesti používají také, to doopravdy nevím a žádný průzkum v tomto směru jsem nejspíše neviděl.

  5. PV

   nejde vyloženě o možnost přístupu, romské rádio nemá žádný jednotící smysl jež by u potenciálních posluchačů uspokojovalo. Zato u příznivců dechovky ano (prosím nezaměňovat s důchodci, přestože mezi nimi jich bude drtivá většina…, respektivě platí příznivce dechovky=důchodce ale ne naopak)

  6. Jose

   Ono neplatí ani to první, znam osobně člověka, který je elektrikářem, velmi šikovným, který je velice ochotný, spolehlivý. Je s ním sranda. Je velice dobrý řidič, tuším, že je dobrovolným hasičem, věnuje se historickému šermu a má mnoho všelijakých kladů, vyzná se velmi dobře v PC atd. je mu 30 let. Má jednu vadu. Je příznivcem (zarytým) dechovky a nic jiného neposlouchá. Takže nemusí být přiznivce dechovky důchodce, najdou se její příznivci zřejmě i jinde. Ale, chápu ho jako vyjímku, potvrzující pravidlo, protože druhého takového, jsem opravdu nikdy neviděl a nepotkal.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .