Němečtí vydavatelé brojí proti internetovým pirátům

piratimaliNěmecké vydavatelské domy se spojily v boji proti internetovému pirátství, které do budoucna ohrožuje jejich podnikání. Vydavatelé volají po aktivitě zákonodárců, kteří by, prosazením nových právních úprav napomohli ochraně duševního vlastnictví na webu. Informovala o tom Česká média.

Zástupci filmového a hudebního průmyslu varují před ekonomickou devastací těchto odvětví pomocí internetových krádeží. V Hamburku se v pondělí odehrála jednodenní konference se sloganem „Placený obsah bez budoucnosti? Mediální průmysl pod tlakem“, která se celá týkala oblasti internetu a budoucnosti tištěných médií.

Německá aliance producentů, Německá asociace komunikačních agentur a velké vydavatelské značky Springer, Bauer, Ganske, Gruner & Jahr, Spiegel a Zeit společně v současné době hledají právně vymahatelnou ochranu vlastnictví na digitálních platformách. „Bezpočet webů využívá práce autorů, publicistů a vysilatelů bez toho, že by za ně platily. To neustále ohrožuje tvorbu kvalitních děl a nezávislé žurnalistiky,“ varují vydavatelé.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .