Microsoft nabídne zdarma Office

officelogomalePočítačový gigant Microsoft musí reagovat na nabídku svého konkurenta Google. Ten nabízí produkty Docs (přímý konkurent balíku Office) zdarma a donutil tak Microsoft k nečekanému kroku.

Microsoft oznámil, že v příštím roce nabídne na svém webu zdarma online balík kancelářských služeb Office. Informovala o tom CNN. Původně se hovořilo o tom, že Microsoft tuto novou službu poskytne v rámci svého portálu pouze platícím zákazníkům.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    Musím se přiznat, že nevím, co je nabídka Docs od Google. Ale odjakživa byl nabízen zdarma (ořezanější verze) plná byla samozřejmě placená, český balíček Svuite pro PC 602. Dost se to používalo i když mně osobně to k srdci nikdy nepřirostlo. Také existovaly jiné balíčky pro kancelář, zdarma, jako StarOffice apod. Ale též nic moc. Zlom nastal až poměrně nedávno a to hodně vnimatelný a to tím, že pod Windows jsou zdarma OpenOffice.org tento balíček je velmi známý z takřka všech distribucí linuxu, kde se používá. Ale začal se používat i pod Windows a to velmi. Znám několik společností a firem, které ho používají místo Microsoft Office, jako kuriozitu uvedu i třeba české soudy, jejich kanceláře běžně jedou na OpenOffice.org a zaměstnanci prodělali kurzy na tento balíček a nikoli na Microsoft Office. Takže pokud bych viděl něco pro Microsoft jako opravdu pěkně rozjetou konkurenci a co by je mohlo nutit až k takovému kroku, byl by to OpenOffice.org o Docs nic nevím, jestli jsem něco zaspal, tak mě opravte.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .