Lze vyzkoušet demoverzi datových schránek

datovaschrankamalaDne 1. 7. 2009 vstoupí v účinnost zákon 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. Od začátku června mohou občané vyzkoušet demoverzi datových schránek, mohou zjistit, jak vypadají a fungují. Vše se odehrává v reálném prostředí, jediné, co zatím není možné, je odeslat datovou zprávu.

Informace o způsobu testování včetně přihlášky k testování jsou zveřejněny na adrese www.datoveschranky.info. Obsahují popis, pro koho je testovací prostředí určeno (výhradně pro dodavatele aplikací třetích stran, kteří si chtějí otestovat připojení svých spisových služeb nebo jiných informačních systémů k webovým službám datové schránky). Přihlašovací údaje jsou každému uživateli zasílány na základě vyplněné žádosti a odsouhlasených podmínek. Dostane je elektronicky e-mailem.

Účelem zpřístupnění demoverze je umožnit budoucím zájemcům a uživatelům datových schránek seznámit se s celým systémem a zbavit se případných obav ze složitosti odesílání datových zpráv.

Přístup do demoverze lze najít v pravém sloupci hlavní stránky www.datoveschranky.info. Po rozkliknutí se dostanete na stránku, kde naleznete „prolink“ na demoverzi. V záložce demo odešlete e-mailovou žádost o zaslání přihlašovacích údajů. Ty obdržíte do svého e-mailu nejdéle do 24 hodin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .