Jižní Korea pod náporem kybernetických útočníků

jiznikoreamalaVlna počítačových útoků, která tento týden směřovala proti jihokorejským internetovým serverům, pokračuje. Jihokorejci dnes očekávají pokračování kybernetických útoků, které v posledních dnech zpomalovaly webové stránky v zemi a ve Spojených státech. Podle tamních úřadů by se ale mohla změnit jejich povaha. Útočníci by se mohli zaměřit na osobní počítače a mazat data z jejich pevných disků, uvedla agentura Reuters.

Útoky by podle jihokorejských úřadů a místní firmy specializující se na internetovou bezpečnost mohly pokračovat od dnešních 17:00 SELČ. Mohly by přitom poškodit data na desítkách tisíc osobních počítačů. „Zasažené počítače nepůjde nastartovat a jejich uložená data budou poškozena,“ uvedl pracovník bezpečnostní firmy Ahnlab Li Bjong-čol.

Jižní Korea byla ve čtvrtek terčem třetí vlny koordinovaného počítačového útoku, pod nímž se zhroutily nebo měly problémy s připojením především stránky prezidentského úřadu, ministerstva obrany, parlamentu, několika velkých bank a významného internetového portálu Naver.

Útoky fungovaly na principu, kterému se říká „denial of service“ neboli „odmítnutí služby“. Tisíce počítačů napadených virem při něm v jednu chvíli zahltí vybrané webové stránky svými přístupy, a vyřadí je tak z provozu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: