Jacksonův pohřeb Obamovu inauguraci nepřekonal

jacksonmladymalyVčerejší pohřeb Michaela Jacksona znamenal pro internet nápor. Ten však globální síť zvládla bez větších obtíží. Informuje o tom ČTK.

Podle CNN sledovaly pohřeb na internetu miliony lidí, ale rekord v počtu online uživatelů sledujících jednu událost nepřekonal.

Podle společnosti Keynote Systems, která sleduje výkonnost webových stránek, internet během tryzny za krále popu nedostal zabrat tolik jako během lednové inaugurace amerického prezidenta Baracka Obamy. Přímé přenosy této události na internetu tehdy některým stránkám způsobily značné potíže. Obama překonal Jacksona i u krátkých zpráv Twitter.

Provoz na internetu na celém světě podle společnost Akamai Technologies, která jej sleduje, přesto během rozloučení s Jacksonem výrazně vzrostl. Nárůst se pohyboval mezi 19 až 33 procenty nad průměrem. Zájem o zpravodajské stránky vzrostl dokonce o polovinu. Podle firmy událost v průměru na celém světě přitáhla kolem 3,9 milionu jedinečných uživatelů za minutu, což je zhruba polovina zájmu, jaký v listopadu vyvolaly prezidentské volby. Zvýšená pozornost uživatelů způsobila problémy některým zpravodajským stránkám. Firma Keynote Systems uvedla, že u některých zpravodajských portálů trvalo načítání stránek až 18 vteřin. Průměrný čas k načtení vzrostl z 4,25 na 5,5 vteřiny.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .