Internet v mobilu využívá třetina Američanů

mobilRozmach chytrých telefonů a jejich využití pro mobilní surfování na internetu se v Americe dotýká už téměř jedné třetiny všech uživatelů internetu. Podle nového průzkumu ABI Research se 28 % majitelů mobilu připojuje alespoň jednou denně k internetu, což je nárůst o 12 % oproti konci roku 2008. Informuje o tom server Mediář.cz.

Téměř polovina uživatelů využívá mobilní slevové kupony a necelá třetina kliká na mobilní reklamu. Přes mobil je ve většině případů možnost používat i internetové bankovnictví nebo on-line objednávky tovaru. Z tohoto důvodu se až 76 procent uživatelů obává bezpečnostních rizik při objednávkách přes mobil, což představuje nárůst o pět procent.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. apeiron

    Zajímalo by mě,kolik procent využívá mobilní internet u nás.Nabídky datových tarifů všech našich operátorů jsou předražené a extrémně nevýhodné.Velmi nízký FUP,různá omezení a nevalná rychlost činí mobilní internet u nás téměř nepoužitelný.Pokud nemáte žádný tarif a chcete se připojit jen tak,je situace ještě horší.Účtování O2 po 10 minutových blocích je šílenost(kamarád se 2x pouze připojil na skype a nic nedělal a strhli mu 2x40kč!!!),ani ostatní operátoři s cenou 6hal/kb za internet a 60hal/kb za wap se nedají téměř použít.Při průměrné velikosti jedné webové stránky 200kb vychází cena 12 kč na jednu stránku.Dokud se toto nezmění,drtivá většina lidí prostě net v mobilu u nás používat nebude….

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .