Firefox možná předstihne Explorer

firefoxfotomaleInternetový prohlížeč Firefox by do konce tohoto roku mohl předstihnout dosud dominantní prohlížeč Internet Explorer od společnosti Microsoft. Vyplývá to z průzkumu německých odborníků společnosti Fittkau & Maaß.

Mozilla Foundantion v březnu dosáhla úspěchu se svým prohlížečem Firefox 3, když se tento stal nejpoužívanějším prohlížečem v Evropě. 40 procent německy hovořících uživatelů v březnu používalo Firefox 3. Internet Explorer 7 nebo 8 byl na tom o dvě procenta hůře.

V České republice používá Internet Explorer (všechny verze) 55 procent uživatelů a Firefox přibližně 30 procent. Podle Aleše Miklíka z odborného vydavatelství Internet Info Firefox překoná prohlížeč z dílny Microsoftu i v Česku. „Firefox je v ČR dlouhodobě populární a v žebříčku evropských zemí jsme mezi největšími tahouny jeho podílu, ale ještě to může chvíli trvat. Část uživatelů je dost konzervativní.“

V celosvětovém měřítku je stále dominantní Internet Explorer, kterému dává přednost 66 procent uživatelů, podíl Firefoxu je 23 procent.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .