Facebook dostal podporu 200 milionů dolarů

facebookmaly2Nejznámější sociální síť na internetu Facebook získala od evropské firmy Digital Sky Technologies (DST) finanční injekci ve výši 200 milionů dolarů. Informuje o tom na svém webu Strategie.

Představitelé Facebooku nyní uvádí, že hodnota jejich společnosti se zaokrouhlila na 20 miliard dolarů. Investice Digital Sky Technologies, která byla výměnou za prioritní akcie, se odehrála méně než dva roky poté, co Microsoft do Facebooku „nalil“ 240 milionů dolarů – tehdy byla cena webu odhadována na 15 miliard dolarů. Microsoft tehdy získal 1,6% podíl na firmě vlastnící Facebook.

Počet uživatelů Facebooku stále roste. Web uvádí, že má 200 milionů členů a 70 % jeho aktivit se odehrává mimo USA. To je také jeden z důvodů, proč je Facebook přitažlivější pro zahraniční investory, jako je například DST. Společnost se sídly v Moskvě a Londýně investovala do několika internetových společností, zvláště ve východní Evropě a v Rusku, včetně ostatních sociálních sítí. V blízké budoucnosti chce DST od stávajících akcionářů Facebooku odkoupit akcie za dalších 100 milionů dolarů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: