Europoslanci neschválili telekomunikační balíček

europarlamentmalyMinulý týden europoslanci překvapivě smetli za stolu tzv. telekomunikační balíček, jenž měl zásadním způsobem reformovat trh s elektronickými komunikacemi. Zástupci parlamentu se přitom na telekomunikačním balíčku minulý týden s členskými zeměmi shodli.

Důvodem neschválení byly obavy o práva uživatelů internetu, zejména podmínek, za kterých by mohli být od internetu odpojeni „piráti“. Přístup k internetovému pirátství je nejdiskutovanější části telekomunikačního balíčku. Další ožehavou věcí je také definice práva přístupu na internet. Podle kompromisu vyjednaného minulý týden měli být internetoví piráti „odstřiženi od internetu“ bez předchozího soudního rozhodnutí. Měli pak ale mít právo na následné přezkoumání soudem. U europoslanců to ale neprošlo.
Reforma také mimo jiné zahrnovala vytvoření nového Úřadu evropských regulačních orgánů v oboru elektronických komunikací (BEREC). Počítala i s rozdělením dominantního operátora v daném státě na dvě části, z nichž jedna by vlastnila sítě a druhá poskytovala služby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .