Bedna.tv: Každý si může vytvořit svůj program

bednatvlogomaleInternetová televize Bedna.tv zdarma poskytne prostor pro zájemce, kteří touží sestavovat vlastní vysílání. Informovala o tom E15.

Tento projekt je určen především různým organizacím, firmám zájmovým skupinám, ale i jednotlivcům. Prakticky bez nákladů si bude moci na internetu vytvořit vlastní kanál kdokoliv. Prostřednictvím jedné webové stránky nabídne Bedna.tv desítky až stovky stanic rozdělených do tematických okruhů.

„Tento projekt chceme postupně nastartovat do dvou let. V rámci něj by měl vzniknout prostor například pro začínající filmové tvůrce, dokumentární tvorbu, ale také pro naprosto svobodný obsah provozovatelů jednotlivých stanic. Podmínkou bude jen ucelená dramaturgická koncepce,“ řekl generální ředitel Bedna.tv David Foldyna.

Vysílání by mělo fungovat lineárně – tedy jako v běžných televizích a to nejlepší z „amatérských“ stanic se objeví na hlavním kanále Bedna.tv. Projekt začal v prosinci 2008 a dosud stál provozovatele přibližně 40 milionu korun. Od té doby zaznamenal přibližně 70 tisíc přístupů a do konce roku by Foldyna rád toto číslo zvýšil na 200 tisíc.

Od druhé poloviny roku chce Bedna.tv začít také s poskytováním inzerce, což nyní neumožňuje. „Máme několik partnerů, kteří se podílejí na tvorbě stanice a finančně nás podporují. Náš roční rozpočet tak činí 15 milionů korun. Se zisky za klasickou inzerci, kterou chceme poskytnout, věřím, že se nám počáteční investice vrátí do tří až pěti let,“ uvedl Foldyna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: