850 milionů dolarů za Seznam.cz bylo málo

seznamlogomaleIvo Lukačovič, který je zakladatelem českého portálu Seznam.cz, loni odmítl přibližně 850 milionů dolarů za tuto českou internetovou jedničku. Informují o tom Hospodářské noviny.

„Minulý rok byl Seznam na prodej a nebyli jsme jediní, kdo o to měl zájem. Nakonec to ale nedopadlo. Bylo to trochu drahé, dražší, než kolik jsme chtěli dát. A že to nebylo málo,“ řekl pro Hospodářské noviny Markus Pedriks, člen představenstva konkurenčního Centrum Holdings.

Podle Hospodářských novin Lukačovič nechtěl prodat Seznam.cz za více než tři čtvrtě miliardy dolarů. Sám požadoval rovnou miliardu dolarů a z jednání nakonec vystoupil. „Dává mi to smysl. On nepotřebuje prodat, prostě si to nechá a bude sbírat dividendy,“ uvedl Pedriks.

Podle červencových výsledků NetMonitoru navštívilo Seznam.cz přibližně 4 a půl milionu reálných uživatelů.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Daniel Čekan

    Jsem rád že seznam zůstává v rukách Iva Lukačoviče, prodat uspěšnej projekt je jako prodat svoje vlastní dítě, vložili jste do projektu kousek sebe a projekt se tímto stává neobvyklím. Hádám že kdyby seznam koupilo Centrum Holdings, udělají z něj to samé co atlas.cz nebo centrum.cz – řadové portály které budou ve švech praskat reklamou a hodnotnými informacemi z aktualne.cz.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .