Stalo se vám někdy, že musíte opravit svůj názor?

major-zemanA opravuji ho rád. Jde o TOTALPRESS, s.r.o. provozující Public TV. Třeba si pamatujete, jak jsem kritizoval nesmyslné mnohočetné reprizování hudebních pořadů? Dnes se mi to hodí, protože nic z hudebních pořadů neprošvihnu. Tu změnu způsobily konkrétní pořady. Jde o hudbu, kterou mám rád.

Také jsem pro reprizování pořadů z doby totáče. Ono je potřebné, aby mladí viděli to, čím krmili jejich rodiče. To za prvé a za druhé je v těch filmech něco, co již nemají možnost prožít. Fronty na maso, pomeranče, a dokonce i mandarinky jen před vánoci a před 1. májem. Slušný párek v prodejně Eso, kterou měly jen větší města. Jak modrá košile otvírala dveře vysokých škol a že byly umístěnky po absolvování školy. O bonech byly filmy spojené se zločinností, a nikoho nenapadlo, že samotným zločinem bylo zavedení dvou měn. Za stovku jsme ve směnárně ve Švýcarsku dostali celých 6 franků a museli jsme to zapsat do pasu. V dosti filmech jsou ponižující scény, tehdy chápané jako odsouzení hodné, shánění bonů na předvánoční nákupy v Tuzexu. Jen v Chalupářích si soudruzi pomáhali celkem přijatelně a totalita v nich jen mihla. První díl z 30 případů majora Zemena ukázal, jak strana vezme bezpečnost státu do rukou. A to se psal rok 1945! Jen nebraňme promítání těch komunistických sraček.

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. apeiron

  Dnes se sice fronty na maso a pomeranče nestojíme,nicméně slušný párek aby člověk hledal i dnes.Regály plné dovezených nekvalitních náhražek uzenin,sýrů i jogurtů,a dalšího šuntu z polska a číny.Obchody máme sice plné hezkého zboží ale mnoho lidí co dělají za minimální mzdy nebo přišli o práci na něj stejně nemá.Dveře vysokých škol dnes otevírá hlavně plná peněženka,za kterou lze koupit titul i bez absolvování studia-viz.Právnická Fakulta Plzeň…
  Neobhajuji socialismus,jen chci říci že plno nešvarů z něj se úspěšně uchytilo a někdy i prohloubilo v dnešní době.
  Samozřejmě možnost cestování je bez diskuse.Potupné přísné kontroly na hranicích jsou chválabohu minulostí,dnes už hranice prakticky neexistují a člověk ani nepozná zda je ještě v Čechách nebo už v Německu-tedy to ,že je v Čechách pozná podle rozbitých silnic a odpadků kolem nich….

  1. apeiron

   Ještě dodatek,filmy z totáče,pominu-li propagandistické filmy, měly mnohdy lepší úroveň než mnohé dnešní.Mám na mysli např.komedie s Menšíkem a dalšími a např.filmové pohádky které patřily k nejlepším na světě.Proto se tyto filmy a pohádky stále reprízují.
   Dříve byly pouze dva tv programy na kterých nedávali téměř nic nebo jsme byli krmeni ruskými,bulharskými a rumunskými filmy,dnes máme sice mnohem více programů, ale zase jme krmeni telenovelami,stupidními sitcomy nebo béčkovými americkými filmy.Takže dříve ce do nás cpala nekvalitní kultura ruská,dnes zase nekvalitní americká.
   Takže vše se stále opakuje,jen v jiné podobě…

  2. Jose

   A stejně jako je to s hranicemi. Je to dnes s televizními médii. Takže se jim dá daleko lépe vyhnout. Tedy za totáče jsi byl rád, když jsi měl štěstí a chytil ARD/ZDF, případně polskou dvojku. Jako když jsi jel tak k Balatónu nebo Černému moři. Ovšem stejně jako dnes můžeš jet skoro kamkoli, tak máš i velice snadnou možnost si chytat tisíce televizních programů a nejsi na ně vůbec odkázaný. Tohle je naprosto v pohodě a televize mne rozhodně nikterak netrápí už roky, stačí si pořídit a dnes i levně patřičné zařízení a chytat si, co chci, východ http://www.lyngsat.com/europe.html západ http://www.lyngsat.com/atlantic.html osobně chytám od 28,2°východ po 15°západ. Chci to v listopadu rozšířit. Uvidíme. Co je závažný problém, je pouze FM, tam jsi na ně odkázaný např. v autě, na chatě, v práci a pomoci se dá jedině netem nebo nošením si vlastních CD, mp3 apod. To je špatné. Na FM jsi v jejich moci. Tam se z toho uniká velmi špatně. U nás ve městě, konkrétně jsou jen dvě rádia, co jdou poslouchat. I když naštěstí se poslední dobou mění situace k lepšímu a jsou města kde se dají poslouchat bez problémů, třeba i 4. V jediné Praze pak dokonce ještě víc.

  3. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Jsme v situaci, kdy všichni mají pravdu. Divím se, že nám komunisti bránili shlédnout americký akční filmy. Dnes to třeba vědí, protože jsou to stejný sračky natočené s profesními chybami, blbě dabované, párky si odzkoušíme, ale máme možnost výběru. Točený salám také dostanu stejně, jako sekanou s trochou masa pro chuť. Nemusím ale plánovat na co si půjdu stoupnout frontu, když očekávám návštěvu. Po městě nechodí nikdo, aby zapisoval, kdo kam má natočenou anténu. A FM má alespoň distribuční síť satelitní. A v obchodech jsou stále fronty, ale u pokladen, takže nemyslím, že chudoba nám vládne. A nezaměstnanost? Zkuste poptávat řemeslníka nebo kohokoliv, aby za peníze vykonal nějakou práci. A je-li chudák někdo, kdo má v 70 letech splácet hypotéku, jak jsem slyšel v rádiu? Trochu reality do nářků!

  4. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Jen doplním. Filmy natočené za Protektorátu nepropagovali nacismus, jako kolaboranti komunistů, komunismus….

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .