O slovech do větru, ohrožení Impulsu a klasických hitech

Zakladatel úspěšných regionálních rádií City a Blaník exkluzivně pro RadioTV komentuje události posledních týdnů.

Rozhodl jsem se na tomto místě prozatím zveřejňovat jakýsi diář rozhlasového ultrafanouška, protože dění v branži za minulý měsíce nebylo až zas tak fádní.

Tak si vezměme například Radioprojekt a jeho ohlasy. Zatímco PŘED uveřejněním dat pan Škoda, programový ředitel Frekvence 1, říkal : jen počkejte na 8.listopad a naše výsledky, PO 8. listopadu změnil poněkud názor. Musíme si přeci jen počkat, protože ještě nebylo dost času, aby se projevily programové změny. Možná že ano, možná že ne, nevím. Je ale otázkou , čemu a
komu tedy máme věřit, na co se máme a můžeme spolehnout, když se vnímání času tak pružně a přitom nepravidelně proměňuje. Škoda slov, vyřčených nezávazně a do větru…
 
Zato paní Tachecí v čele Radiožurnálu čas vnímá velmi přesně. Start „jejího“ projektu se určitě -alespoň doufám – o kvartál nezpozdí a jsme všichni hodně zvědaví, jaký bude ten Nový Radiožurnál. Zprávy o odchodech lidí ze soukromého sektoru do služeb ČRo 1 mnohé naznačují. Jsou-li pravdivé informace o příchodech klíčových jmen z Orionu, Impulsu atp, pak se zdá, že Radiožurnál začne „míchat karty“ i  tam , kde by ho už býval  nikdo neočekával. Domnívám se, že z chátrání po léta zanedbávaného prvního programu Českého Rozhlasu těžil především Impuls. A především jeho posluchači by mohli být v případě přesvědčivého startu nového Radiožurnálu “ v ohrožení „.
 
I jinde se před Vánoci pracuje. Tak Hitrádia poměrně nedávno zařadila na poslední pozici v hodině „Klasický hit“. Ten bývá vybírán z méně ohraných písní s nižší znalostí, takže funguje jako tenzi uvolňující moment v jinak strojově seřízeném rozhlasovém strojku. Fajn rádio inovuje podle obdobné šablony až na to, že „klasika“ se objevuje na jiné pozici v hodině. Tak např. dnes po dvanácté to byl Springsteen -Streets of Philadelphia .Po něm ovšem nová Rihanna, A o hodinu později Bryan Adams – Everything I do, I do it for you,následovaný novou Avril Lavigne. V programu je slyšet více změn, není tak utažený a přebuzený, cílový stav to ale určitě ještě nebude.


Jenom to věčné, přisprotlé a vulgární vtipkování o to, co asi má Ježíšek v pytli, je k nesnesení. Ti moderátoři, kterým leží Ježíškův pytel pořád na srdci i na jazyku, zjevně přebuzení zůstávají.
Pro ně i ostatní, kteří by snad měli zájem, zkuste – máte-li UPC Direct – naladit kanál č.100. Tam uslyšíte Hitradio Oesterreich 3, z jehož formátu se zjevně odvozují základní matrice Hitrádií a Fajnrádií. Ale Ježíška, osahávaného přiblblými umatlanci, tam naštěstí nemají. Ale třeba je to úplně jinak. Možná už mé hodnotící soudy patří do estetiky rozhlasového pravěku a ne do tohoto tisíciletí.


Hezké Vánoce Vám všem

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .