Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Stanley 1440
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 9, 2010, 11:51

Ale jo, tak většině lidí je úplně jedno, jestli poslouchá program z Čech, Německa, Afriky apod. ( Je to trochu škoda, protože to oldies je v německých rádiích zase jiné a moderování rovněž, jakož i kultůra globálně) Ostatně, lidem, kteří se zabývají příjmem vzdálených stanic, se říká Dixeři a v mnoha případech jim vůbec nejde o program, ale identifikaci stanice, vysilače a státu, ze kterého vysílá. Čím je stanice slabší výkonem a vzdálenější, tím větší úlovek to je. A jelikož mám k tomuto hobby určitý vztah, tak mě spíš naše stanice mnohdy vadí. Ony by mi nevadily, ale kdyby hrála každá aspoň něco jiného. Jenže, to je samý pop, 90. léta, hip-hop, soul,troška rocku a to je všechno. A mezitím debilní reklamy, na které jsem si nikdy moc nezvykl, zvlášť, když jsou dlouhé. Další věc je, zda chceme poslouchat rádio kvůli muzice, nebo kvůli zprávám z regionu ? Nevím, já zprávy chytám z televize a regionální z internetu.
Další věc je, že ne každý si může dovolit po práci vysedávat u počítače a poslouchat rádio, zvlášť, když vás je na něj víc a je i spousta jiných věcí. Tady vidím spíše problém v nešťastné zástavbě a zateplování bytů, která neumožńuje mnohým ani užití satelitů, a tak je to stále nejvíc na rádiu.
V Praze je jakési rádio Ethno, které jsem jednou asi 10 minut poslouchal na netu a eterem nemá prakticky žádný dosah. A právě takové stanice, které by dávaly latinsko-americkou hudbu, Jamajku, africkou, afro-kubánskou, mexickou, havajskou, tahitskou, řeckou, německou volkslied, to bych tady bral. To samé televize. Mě až fascinuje, když vidím skladbu a náplň našich televizí v porovnání třema se sousedními německými, v době, kdy už prakticky není hranice a jsme spojená Evropa.

Jose
on: January 8, 2010, 20:06

Jen doplním, že je jich tam 31 stran a je fakt, že většina je 32k a 64k, ale dají se mezi tím vybrat i solidní o 128k… Na jedné straně je jich 15ks, takže celkem je tam 465 kousků…

Jose
on: January 8, 2010, 19:32

Tak tohle osobně neřeším. Tedy přes satelit se dá dnes poslechnout bez problémů rádio třeba z Indie a přes NET se dá v poklidu poslechnout rádio třeba i z USA nebo Austrálie. Ale jestli je to z druhé strany zeměkoule nebo z místního vysílače na nejbližším kopci to neřeším. Je mi to úplně putna. Důležitá je jediná věc. Program. Myslím si, že nejhorší to začalo být někdo po roce 1995. Tedy FM už bylo zarušené těmi místními kočkopsi o ničem. Profilová rádia typu Beatu, Ethna atd. v podstatě neexistovala nebo byla dostupná ještě hůře nežli dnes, tedy méně frekvencí. Net byl o slabých rychlostech, na telefonním to nebyla žádná sláva, ne dnes jako při ADSL2 a celkem i slušných Fi-Winách. Takže to byla bída a humus největší. Zcela vydáni na milost a nemilost místním lumpům a jedinou záchranou bylo používat satelitní příjem. Naštěstí od té doby se to již zlepšilo. Dnes se zdá, že i u nás se konečně po té absolutní době temna, začínají dostávat na FM ty lepší a zajímavější stanice. Sice ještě jich není mnoho a nejsou všude. Ale někde už ano. Takže už je to lepší. Na víc ty rychlosti netu se tak pronikavě zlepšily, že dnes tím lze poslouchat skoro cokoli a už to v podstatě i vytlačuje v tomto odvětví satelitní příjem. Však vezmu takovou moji milovanou Caroline. Napřed v klidu v analogu na Astře na 19,2 pak sice tamtéž, ale placeně mezi rádii TechniSat a nakonec volně, ale na Astře na 28,2, což každý tu pozici nemá nebo to musí rozšířit o Multifocus nebo o motor a je to složitější. Ale net, to nemá problém. http://radiocaroline.servemp3.com/ Jak to chcete ? Přes Windows Media Player ? Přes Real Player ? Nebo přes WinAmp či VLC ? Takže antény už tak nějak moc potřeba nejsou. Stačí dobré připojení k síti. Jen tak jsem z legrace zadal dvě slova OLDIES RADIO, co nám to najde. http://www.live365.com/cgi-bin/directory.cgi?genre=oldies najde, no…

Stanley 1440
on: January 8, 2010, 18:32

Čtu tady zmínku o B3 , OE3 i nářky nad rozlezlým ČRO, tak si taky něco přidám. Tak jako Luxembourg na SV, tak takovou Mekkou na VKV byl právě Bayern 3 a OE3, podle toho, co se dařilo jakémukoli posluchači v různé části Země přijímat. Jedinou podmínkou bylo vlastnit přijímač s tzv. západní normou (87,5-108 MHz), protože si jinak pamatuji, že na našem východním pásmu ( kolem 66 MHz) snad byla jen stanice Vltava, která však dávala v sobotu dopoledne významný a sledovaný pořad Větrník,( repríza v neděli večer) kde se posluchač mohl seznámit právě s jakoukoliv západní skupinou. Když tedy posluchač takové rádio vlastnil, tak mnohdy nepostačoval jen jednoduchý tranzistoráček s prutem, ale chtělo to tuner s připojením ke směrové anténě a B3 byl u vás doma. A což teprve, když se objevily třeba nějaké ty mlhy a náhle tu byl Stuttgart, či Hamburg atd. Této poesii na VKV bohužel udělalo pozdější obsazování pásma našimi domácími stanicemi konec. Zprvu se snad ještě mohlo jevit objevování nových soukromých tuzemských stanic vysílajících z různých míst republiky zajímavé, ale jen do doby, než člověk zjistil, že je to všechno nějak na jedno brdo a asi se jen rozlyšuje, zda stanice hraje pro hodně mladé, nebo pro starší. Navíc jsou některé stanice na více kmitočtech a mezitím je nekonečná síť stanic ČRO. Někdy mám pocit, že by snad stačilo Rádio Beat a Frekvence 1, aby si posluchač vybral, zda chce slyšet víc disko, nebo rock ( všechno jednou trochu unaví), ale fakt je, že se hraje prostě všechno dokola. Navíc ty dálky mají sklony k fascinování, je tam širší repertoár a tak mě i dnes spíše potěší si aspoň na chvíli poslechnout třeba rádio Lausitz, nebo oldies rádio RSA Erzgebirge.
Loni jsem měl takový hezký zážitek. Když někam cestuju, nezapomínám si vzít rádio, abych zmapoval místní VKV. Byl jsem na Vysočině a na frekvenci 98.0 MHZ tam hrála nudně jakási stanice Petrof, naštěstí s malým dosahem. O pouhých 15 km dále už šlapalo na 97.9 MHZ Rádio Nieder Oestereich od Vídně, a na 99.9 jsem chytil slavný a dosud pro mě neslyšený OE3. Kvalita i radost z dálky v jednom, a navíc musím říci,že ikdyž přináší internetová rádia zaručenou kvalitu přenosu a člověk si může rozhodnout, jakou hudbu a z které části světa chce poslouchat, nikdy nebude mít to kouzlo, jako když musíte pro sílu signálu té či oné stanice něco udělat. Ale, možná že záleží na tom, zda chce někdo objevovat v opravdové kvalitě neznámé kapely oldies, nebo je spíš zvědavý, co se dá z jakých dálek na jakých vlnách kde poslouchat. Tak, jako se smějeme dnes my mnohým mladým, že je jim kolikrát jedno, co poslouchají za stanici a kdo co tam kolikrát hraje, tak oni zase nepochopí, jak jsme mohli poslouchat něco, co tolik šustilo, unikalo, oslovilo nás to do hloubky a dodnes dáme nějakému tomu šustění na vlnách aspoň občas na čas prostor.

Jose
on: January 7, 2010, 23:31

No, když shrnu svoje zážitky s Oldies rádii nebo Oldies pořady. Pokusím se být, co nejstručnější. Tak největší význam, na to prostě nezapomenu pro mne měly Rakousko 3 a Bavorsko 3. Chytal jsem to čistě stereo na FM. Obě tyto stanice měly v úterý a ve čtvrtek 2 hodiny Oldies. To bylo tedy pravidelně 4 hodiny Oldies týdně na každém z nich. U OE3 to byla dvouhodinovka v kuse a jmenovalo se to Evergreen’s, u B3 to byly dvě různé hodiny, které šly po sobě. Jedna se jmenovala Mr. Beat, druhá Rock And Roll a ještě nějaké slovo, co si už nepamatuji. No potom to zrušili. Lovil jsem cosi po netu ještě přes telefonní připojení a i to nahrával, tehdy, tedy vypaloval si to a tahal to do auta, protože z FM se nic poslouchat nedalo. Pamatuji se, že jedna ta stanice hrála jen Blues a byla z Paříže. Pak už jsem lovil nějaké rádia po netu za ADSL, vím, že děsně se mi líbilo nějaké z USA, v názvu mělo mimo jiné slovo Café. No, to s tím ČRo 5 Ostrava byl specifický případ, který se týkal pouze a jedině ČRo 5 Ostrava z webu ČRo. S ničím jiným jsem nikdy problém neměl. Dost mě to tehdy rozhodilo a snad jsem si i myslel, že to ČRo musí dělat schválně, tedy v rámci vnucování své regionální politiky a já mám asi podle nich poslouchat místní ČRo 5 Sever a nikoli se drze připojovat na regionálku na druhé straně země. Až tak mě to tehdy nasralo a rezignoval jsem na to. Pravdou asi je, že prostě měli třeba na webu poruchu a nevěděli o tom. Slibuji, že se na to soustředím a ten pořad si poslechnu.

on: January 7, 2010, 23:08

Citace od: Jose January 5, 2010, 22:47
Ne, tak musí jít ještě o jiný bug / chybu. On jeho nick / přezdívka, interpunkci nemá. Zajímavé je, že v ,,náhledu“ se zobrazuje, tedy ,,palopa“.

Jinak zmíněný pořad může být zajímavý. Myslím si, že jsem si ho v minulosti několikrát poslechl, ale od pravidelného sledování mne odradilo to nedobré fungování, poslechu přes net / síť, z webu ČRo u ČRo 5 Ostrava. U ČRo 2 Praha mi nevyhovuje čas. A nahrávat v žádném případě nic nikam nehodlám. Pokusím se to live / živě, poslechnout z těch ČRo 5 Pardubic, přes net / síť, pokud to bude fungovat spolehlivěji, nežli to z té Ostravy.

Tak to já jsem velké problémy s internetovým poslechem nikdy neměl a hned si to i nahrávám. Protože on v tom pořadu dost často pustí věci, které tady nikdo nikdy nezahraje a já jsem o nich mnohokrát nikdy neslyšel. Už toho mám nahraného hodně, moc hodin hudby, a pouštím si to místo těch pitomých hudebních proudů a jiných stále se opakujících hudebních průjmů. Třeba ten vánoční pořad, to byly vánoční písničky senzační, neoposlouchané, prostě super.

Stanley 1440
on: January 6, 2010, 17:34

Vážený pane ,, neznámý“ , Vám je to možná jedno, ale určitě by mi přišlo příjemnější, snad slušné a i z hlediska oslovení vhodné, kdybyste si prosím ten nick ( přezdívku) zkusil dal dopořádku. Za příspěvek Vám děkuji a je přínosem. V minulosti jsem se ( ne zde) setkal několikrát s arogancí a souběžně s ignorancí, což mě přinutilo aspoň trošku se řídit tím pořekadlem : ,,Na hrubý pytel, hrubá záplata“. Mohl bych tady vykládat, že to anglické tykání se už rozmohlo i na leckterých našich webech, ale Vám také správně došlo, že šlo o vyjádření v duchu výše uvedeného pořekadla. Prostě, nemuselo to být, kdybyste hned takto reagoval. Jinak věřím, že máte znalosti, v zásadě budete zřejmě slušný člověk, ale někdy se vloudí mezi lidi nedorozumění a trošku to zajiskří.

Jeden příklad za všechny: Chtěl jsem si jednou zkusit napsat a vydat knížku, a vyhlédl jsem si konkretního nakladatele. Ten se vůbec nenamáhal mi odpovědět, což považuji za slušnost. Tak jsem mu napsal ještě jeden dopis, kde jsem uvedl, že jsem mu psal a pošta to asi nedoručila :-). On se rozčílil a odepsal mi, že nebude odepisovat kdejaké nule. Asi za týden se mi dostal náhodně do rukou bulvární Blesk a tenhle debil se tam na titulní straně prsil v lehátku před svojí vilou. Přitom, žádná známá osobnost. Kdybych tu fotku i s jeho jménem a tím dopisem někde zveřejnil, tak už tady asi nejsem. A to byl jenom jeden případ. Tak se k sobě snažme být slušnější, ikdyž to občas někde zaskřípe, a ono bude líp.

Jose
on: January 5, 2010, 22:47

Ne, tak musí jít ještě o jiný bug / chybu. On jeho nick / přezdívka, interpunkci nemá. Zajímavé je, že v ,,náhledu“ se zobrazuje, tedy ,,palopa“.

Jinak zmíněný pořad může být zajímavý. Myslím si, že jsem si ho v minulosti několikrát poslechl, ale od pravidelného sledování mne odradilo to nedobré fungování, poslechu přes net / síť, z webu ČRo u ČRo 5 Ostrava. U ČRo 2 Praha mi nevyhovuje čas. A nahrávat v žádném případě nic nikam nehodlám. Pokusím se to live / živě, poslechnout z těch ČRo 5 Pardubic, přes net / síť, pokud to bude fungovat spolehlivěji, nežli to z té Ostravy.

on: January 5, 2010, 22:27

Vážený pane „Stanley-1440“,
1) Koho neznám, tomu netykám.
2) Co to je nějaká nicka nebo nick nevím, a ani mě to nezajímá.
3) Proč se nezobrazuje moje uživatelské jméno-nevím, a je mi to jedno.
4) Zaregistroval jsem se jako asi každý a diskutuji. Myslím si, že slušně a věcně a pokud se Vám moje vyjadřování nelíbí, je to Vaše věc.
Klidně moje příspěvky ignorujte, máte na to právo. Kdybych nějaká pravidla porušoval, asi by mě smazali.

Pokud jde o slovenské vysílání z RTL, to podstatné jsem napsal, kopíruji to ještě jednou a doplňuji:
Krátkovlnný vysílač RTL – 6090 kHz si v sedmdesátých letech pronajímaly náboženské společnosti na vysílání asi patnáctiminutových pořadů. Jeden z nich byl ve slovenštině a jeho název byl “Prinášame Krista národom”.
A jak to probíhalo ? Prostě bylo na 15 minut německé vysílání přerušeno, odvysílal se náboženský pořad a potom zase německé vysílání pokračovalo dál.
Je to uvedeno ve starých ročnících WRTH (!!!), nebo je možné se zeptat pamětníků, starých členů Československého DX klubu. Jistě to rádi potvrdí.
Jako kontakt bylo v tom náboženském vysílání jen toto hlášení:
„Svoje listy posielajte stanici, ktorá vám prináša tento program“
Z čehož vyplývá, že program se někde předtáčel a potom posílal stanici, se kterou měla ta náboženská organizace smlouvu o vysílání.
A protože se to třeba ještě dopředu nevědělo, odkud se to bude vysílat, byl namluveno jen toto „univerzální“ hlášení.
Myslím, že tam také běžel pořad „Slovenská luteránska hodina“
Určitě to oboje nevysílali katolíci, ale protestanti.
Zadejte si do vyhledávače „Prinášame Krista národom“ nebo
„We Bring Christ To The Nations“ – a uvidíte, co se Vám zobrazí…

Jestli zkusíte poslouchat ten oldies pořad, který jsem zmínil, to záleží jen na Vás. Ten Jirka, který ho uvádí dokáže vyhrabat spoustu
zajímavých nahrávek, hraje na přání, identifikuje staré nahrávky, je to takový blázen v tom dobrém slova smyslu. Každý ten pořad je jiný,
někdy hraje podle hitparád (třeba i podle australské, kanadské, německé…), někdy vyhrabává výročí v hudební historii, no prostě různě.

Jose
on: January 5, 2010, 20:15

No, tak tedy Jihlava a Pardubice to mi tedy pomůže asi úplně stejně jako ta Ostrava, nic méně na té Praze, to tedy zkusím dohledat… Hm 02,05 – 3,00 ano, to je klasika. To samé dělá televize, když je něco zajímavého, tak je to zásadně po 23 hod. Asi aby jsme se soudruhům nezkazili západní imperialistickou propagandou… Ach, jo…

Jo ale můžu odpovědět na to, proč ,,nemá nicka“ jde o to, že tato verze programu na kterém běží tento server z neznámých příčin není kompatibilní s interpunkcí u nicka, který zde funguje jako USER, takže pokud tam má háček nebo čárku, tak prostě jakoby částečně neexistuje. Mně to dělalo taky a vyřešil jsem to tak, že jsem je požadal o likvidaci nicka José a přetvoření na nicka Jose, čímž už se zobrazuji.

Strana: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9