Diskuze

Strana: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Stanley 1440
PostMlha na Šumavě.
on: November 4, 2011, 19:07

Zdravím Jeníku do Vacova a díky za info i gratulace k velmi pěkným úlovkům. Tak určitě je výhoda, že je Šumava daleko od pražských stanic, pěkné nadmořské výšky a pokud jde o mlhu, tak tu jsme tu od sobotního rána ani náznakem neměli. Ten Orion a vůbec stanice z Pradědu, či z Kojálu bych také rád slyšel, ale nějak mě nenapadá kam až v tento nevlídný čas soukromě vyrazit.

jendavrb
PostRe: Mlha
on: November 3, 2011, 15:49

tento týden husté mlhy hodně štěstí rři lovu na fm a tak se do jihozádních čech vacova po čase večer objevila analogová Polská televize na tvp2 38 kanále , analogová nova , Hitradio Orion z jeseseníku vzdálenost cca 300 km čro oloumou 106,8 , Rcl z ještědu 101,4 , Antene bayern , hitradio ostereich na 99,9 Blaník vc ale ten jde na citlivých radiích vždy 93,9 , impuls 87,6 z kojálu , kránné 106,0 chytáme , hodně štstí pri lovu na fm špička příjmu byvá okolo 22 hodiny :-D

Barka
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: November 2, 2011, 17:09

Na to ATS už jsem taky čučel, peněz je to dost, ale jak zjistit ,jak
je citlivé. Je tam plno serepetiček a nic kolem toho. Ještě dlouho budu
přemýšlet , co koupím. Doma už mám všechno co potřebuji , teď něco
dobrého ven. Ta Nokia mě moc nenadchla, snad jenom na začátku a pokud
bych chtěl Poláky , musím jet někde na Olomouc atd. Už jsem psaL, mám
double Crowna a to je stroj, je ještě z doby komoušů. Ale je velký
a analog. Stanley , tobě by se asi internetové rádio nevyplatilo. Pokud
posloucháš pár minut, tak jsou to vyhozené peníze. Já to mám naopak, jenom pár minut neposlouchám, jinak jede rádio v kuse.

Stanley 1440
PostATS 909X
on: November 1, 2011, 19:27

Teď jsem na to jen kouknul. Kriste, skoro 6 tisíc za tranďák a to nemluvě, že přes všechny vymoženosti by ti stejně řekl nějaký radioamater, že na lov DX-VKV máš mít přijímač se zdířkou pro připojení externí silně směrové antény VKV, kterou musíš samozřejmě také pořídit a není zrovna malá, ani levná. Ne nadarmo se říká, že nejdůležitější součást přijímače,máli přinášet očekávané výsledky, je správně přizpůsobená anténa a samozřejmě stanoviště ( u mě doma dost bídné). Tak koukám, že dnes jsem rekordně napsal dva slušně dlouhé příspěvky v jedné diskusi ;-).

Stanley 1440
PostUpřesnění.
on: November 1, 2011, 17:17

Kdysi jsme se tu bavili o Sangeanu PR D5. Dodávala ho internetová firma z Brna, měl snad jen VKV, ale slibovali rychlý náběh RDS. Cena pod 2 000 Kč a tuším velké rozměry. Nevím, jestli není často vyprodaný. Ale jen VKV. Já mám doma starý ( 1995?) Sangean ATS 818, který mi přijde na VKV nevhodný, rozhodně horší než Nokia, na kanálech obvykle maximálně dvě stanice a prolézání silných stanic na mnoho sousedních kanálů. Pak tady psal Barka o rádiu ETON G3, který má pěkné přenosné rozměry ( 17x10x3 cm), všechna pásma, RDS, cena nad 3 000 Kč. To vypadá skoro zajímavěji, ale chce to nějakou recenzi a málokdy seženeš někoho, jako jsme my, kdo by ti to vylíčil upřimně na poli DX ( dálky), nikoliv kvality poslechu blízké stanice. A nakonec tu padly i zajímavé názory na internetové rádio, různou kombinaci, a když jsem třeba viděl, co všechno vysílá v DAB vysílač Hohe Linie, tak jsem koukal. Já opravdu nevím. Navíc na ta rádia doma vlastně moc nehraju. Na Sangeanu otestuju nad ránem Rádio Rebelde z Kuby ( hudba) a Nashvill na KV. Přes den někdy řeckou hudbu a navečer Maroko a Gabon, vše KV. A na druhém proběhnu někdy v sobotu večer kolem půlnoci SV. Dillberg znám a vím kde je, protože hned vedle mého oblíbeného rádia Makedonie ( hudba 811 KHz Skopje) je B1 na 801 KHz. Dřív nějaká alternativní hudba, co se nedala moc poslouchat. Všemu ale věnuji jen pár minut až hodinu, zřídka více. Spánek je navíc moc zdravý a vím, jak jsem býval po ponocování u rádia do 1.30 před 5-10 lety docela pak zmuchlaný. Samozřejmě, že tu Kubu testuju asi dvě minuty, než jdu do práce ( jinak nevstávám), Řecko tak někdy o víkendu pár minut odpoledne a zbytek připadne obyvykle na sobotní předpůlnoc, pokud se mi vůbec chce.

Matyas
PostRe:LOV
on: October 31, 2011, 20:12

Zdravim Stanley,včera jsem fakt byl rád,že se mi to takhle tady povedlo,
dneska byly podmínky obdobné – opravdu jsem to vše zachytil na mém
mobilním telefonu Nokia – sice na ní nadávám,ale včera jsem jí musel
políbit za to že mi dopřála tolik záchytů.Já tu v okolí mám relativně
zmapovaný silný vysílače,co se tu nechají chytit – tudíž už vím po čem jdu a co se mi má zobrazit – jinak na ty menší si beru tužku a papír
nebo je jen tak napíšu do telefonu a doma to pak dohledám.Jak jste se
bavili o tom Sangeanu – tak by to vůbec nebyla marná investice pro mě
tady.Určitě lepší než-li mobil,ale odzkoušené to nemám,jen z doslechu.
Co psal jeden kolega tak vlastní model ATS – 909X – a je zpokojen.Tudíž
to zvažuji taky – a RDS by měli chodit téměř jako v autorádiu snad!
Jak si se ptal – tak Hohe Linii – tady ani náznakem – jak jsem se díval
tak ty frekvence na kterých se vysílá – tu mám zapláclí a nemám šanci.
Ale chytil jsem tu Dillberg – to je kousek pod Norimberkem směrem k nám
a taky Sonneberg – to je někde v Durynsku u Jeny nebo tam.Docela sveřepí je Gaisberg – ten jsem jednou s RDS v autě chytil i v Praze v Chuchli.

Stanley 1440
PostVKV lov.
on: October 31, 2011, 16:55

Dovolil jsem si užít Matyasi jakéhosi svého druhého diskusního fora, abych čtenářům hned neoddaloval pěknou přínosnou reportáž.
Samozřejmě Ti gratuluji k takovému fantastickému radiodni. Poslyš, to ale nechytáš všechno na mobil, nebo jo? Tak si říkám, že si to snad ukládáš do nějaké elektronické paměti a pokud nevíš, tak teprve doma přiřazuješ vysilače a vzdálenosti.Já si někdy nechci vzácné RDS ( ač je mám ofocené) z mobilu mazat, ale tím se okrádám o místo, kde mě zaujme nějaký kmitočet pro pozdější domácí laborování. (RDS tam sice není, ale uložený kmitočet je třeba spletí tří stanic, kde tuším nějakou dálku a nemusím si ho držet v hlavě, pokud ho nezapomenu) Psát tužkou se mi nechce a byl jsem zmrzlý normálně, natož ruce.
Pak jsem se chtěl zeptat, zda jsi někdy zachytil vysílání z kopce Hohe Linie ? Samozřejmě, že mě zajímá, které vysilače především obklopují republiku, které chytám a včera jsem si uvědomil, že mi z toho povědomí dočista vypadnul tento vysilač. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že jsem vlastně při svých třech návštěvách Regensburgu na něj občas koukal. Je to nad městem, výška kopce se uvádí kolem 400 m.n.m + 160 metrů železobetonová věž. No, ale výkony jen 25 Kw, k nám kolem 200 km vzdušnou čarou a ještě přes vysokou Šumavu.

Stanley 1440
on: October 18, 2011, 18:26

No právě. Já mám stále T-mobile, žádné O2, při reklamách v televizi vůbec přepínám na jiné programy ( těch je, nikde nic, někdy je třeba se jen do toho trochu zakoukat, někdy je to lepší, někdy a často nic) a za internet platím paušál, takže to prostě musí jet. Hry mě také nezajímají, ale jakmile přijdu domů, tak diskuse, to mě prostě často baví, pak i koníčky a navíc nejsem na PC sám, ikdyž mám navrch ;-):-). No, peníze za elektriku nijak neřeším a patřím mezi ty lidi, co nadávají, jak je všechno drahé, ale na druhou stranu je dnes taková doba, že ať člověk chce, nebo ne, tak stejně půjde občas dobrovolně demokraticky v sobotu do práce ( musíš, jinak tě vymění), k tomu nějaký ten přesčas, prostě je to rozjetý vlak a nějak se lecos zalepí. Spíš jde opravdu o to, co člověk chce, co upřednostnit, a to je dle mého názoru největší dilema podstatné části národa.

Jose
on: October 18, 2011, 15:29

Od O2 mám router taky, ale bez Wi-Fi jen s 4 LAN výstupy. Z televize nic neposlouchám STB i DVB-S i DVB-T je napojeno do normálního zesilovače, takže když poslouchám rádia ze satu žádný zobrazovač nejede, jen STB a zesik. Sociální sítě ani hry mne nezajímají také. Ale dostávám poměrně hodně e-mailů od známých, párkrát jsem za život měnil diametrálně bydliště např. Praha, Liberec… Takže mám všude dost známých a celkem jsem s nimi v kontaktu. Tak vyřízení korespondence je i několika hodinová záležitost. No a pak se vykecávám na několika serverech, viz. na zdejším, třeba. Takže to vypadá tak, že PC zapnu, když přijdu domů a vypnu, když odejdu z domu nebo jdu spát. Takže jede v podstatě nepřetržitě. Takže pak už je jedno jestli z něj hraje netové rádio nebo nehraje, když stejně běží.

Barka
on: October 18, 2011, 14:46

Mám obyčejné netové radio přijímače, wifi router za 1 Kč od O2, žere
7 wattů, přijímače žerou 4,5 wattu. Samozřejmě mono, ale mě to nevadí,
mě fascinuje ta nabídka. Pokud někdo poslouchá třeba z televize, tak se
nedoplatí. Všechno doma jsem pořídil tak, abych neměl velký odběr.
TV Sharp, 56 cm, 26 wattů, cd receiver Marantz 17,5 wattu. Atd.
Všechno odpojuji od sítě. Ušetřím za rok několik tisíc a ty dám na
elektroniku. Počítač používám tak, že si nejdřím rozmyslím , co chci
na něm dělat a pak ho zapnu. Brouzdání je stejně k ničemu. Nějaké
sociální sítě a hry jsou mě ukradené.

Strana: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9