Zdeněk Šámal ředitelem ČT24? Věc, která není nereálná…

kavky_dvorak_ctUDÁLOST TÝDNE – Je poměrně jasné, že s příchodem Petra Dvořáka, nového generálního ředitele České televize, se budou dít personální změny, mluví se o nich poměrně dlouho. Koncem tohoto týdne jsme se dozvěděli, že pražskou TV Metropol opouští její programový ředitel Zdeněk Šámal. V pondělí má s novou hlavou Kavčích hor schůzku… vzejde z ní spolupráce?

Šéfa ČT čeká nižší plat a větší povinnosti

Petr Dvořák se pozice generálního ředitele České televize ujal oficiálně 1. října 2011. Podle Hospodářských novin mu Rada ČT přidělí měsíční plat ve výši 200 tisíc korun, což je o 25 tisíc korun méně, než kolik dostával bývalý ředitel ČT Jiří Janeček. Rada ČT se navíc usnesla, že Dvořák nebude získávat statisícové měsíční bonusy automaticky, nýbrž jednou za rok ve výši 2 miliony korun za dvanáct splněných podmínek.

BLOG: ČT má nového ředitele, odbory mají radost

Jiří Janeček měl pozici v tomto ohledu pozici snažší, neboť musel plnit jen čtyři podmínky. Dle radního Jana Prokeše měl Dvořákův předchůdce splnit tyto podmínky snadno: „Dosud platil spletitý systém čtvrtletních, pololetních a ročních bonusů a kritéria byla nastavena tak, že je musel ředitel vždycky splnit. Marně jsem s tím dva roky bojoval, protože jsem to považoval za nemravné,“ uvedl Prokeš pro Hospodářské noviny.

ZÁPISNÍK: Nejen na „Kavkách“ to minulý týden žilo…

Klíčovým ukazatelem úspěchu je nadále hospodaření s rozpočtem, ale nadále též sledovanost České televize. Zatímco za Janečka se musel podíl na publiku dostat přes 26%, u Petra Dvořáka požadují více než 30%.

Nástup Dvořáka a hromadný odchod

Čtyři vysoce postavení manažeři skončili k 30. září dobrovolně na svých postech, jak už jsme vás informovali, pod novým ředitelem Petrem Dvořákem už nechtějí pracovat Robert Kvapil, obchodní ředitel ČT, Roman Bradáč, výkonný šéf ČT24, Radek Žádník, šéf programových okruhů, a Lujza Oravcová, finanční ředitelka. Z funkce odešli bez jednání s ředitelem, ten sice avizoval změny, nicméně chce nejprve se všemi lidmi osobně jednat. Kdo daná místa obsadí?

VÍCE INFO: ČT zažívá hromadný odchod manažerů, nesdílí Dvořákovy představy

ceskatelevizeIlustrační fotografie, zdroj: Česká televize

Vrátí se Zdeněk Šámal „na místo činu“?

Bývalý ředitel zpravodajství České televize a zakladatel ČT24 Zdeněk Šámal odešel v pátek z pozice programového ředitele TV Metropol. Serveru iHned.cz zároveň potvrdil, že v pondělí bude jednat s Petrem Dvořákem. Oba pánové se ovšem znají už z TV Nova, kde Zdeněk Šámal pracoval jako šéfredaktor internetového zpravodajství TN.cz.

DOPORUČUJEME: Zpravodajská televize Z1 dnes ukončí vysílání

Zdeněk Šámal by mohl obsadit několik klíčových postů v České televize, jeho bohaté zkušenosti by Česká televize jistě uvítala zpět. Za sebou má vybudování slovenské zpravodajské TA3 a tuzemské ČT24. Stal se též krizovým manažerem Z1. Navíc lidé v televizi se s ním znají, čímž by odpadl proces poznávání se… a seznámení se s prostředím také nebude dlouho trvat.

SOUVISEJÍCÍ: Šámal šéfuje programu TV Metropol

Mezi tím sílí kritika na poměry v České televizi, například Pavlína Kvapilová se připojila sepsala svůj názor na situaci, varuje, že ČT hrozí staganace, protože „současná ČT24 ‚jede‘ z drtivé části na programovém schématu z ledna 2010„. Celý text napsaný pro Hospodářské noviny uveřejnil server Mediář.cz. Zástupkyně ředitele divize ČT Nová média dále upozorňuje, že ČT24 nemá „zaručenou zářnou budoucnost„. Stanice by měla více reflektovat současnou dobu a má se v mnohém co zlepšovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .