Za dva týdny se do podvečerního programu vrací Animáček

animacek-167Vedení televize Barrandov vrátí koncem dubna do vysílání podvečerní pásmo animovaných seriálů pro děti. Animáček, který byl snad nejúspěšnějším marketingovým produktem Barrandova, se do podvečerního času vrací po několika měsících. Nabídne tituly, které už běží v ranním vysílání.

Podvečerní blok Animáček byl zprvu pokusem bývalého vedení Barrandova, jak „nekonkurovat“ zpravodajským relacím ostatních stanic.  Bývalá generální ředitelka Janka Vozárová společně s tehdejším programovým ředitelem Janisem Sidovským si správně uvědomili, že nemá cenu jít proti zprávám České televize, Novy a Primy. Animáček tak měl být alternativou především pro ty diváky, kteří před bulvárně laděnými zpravodajskými relacemi dávají přednost sledování animovaných seriálů se svými dětmi.

Barrandov využil potenciál tohoto bloku i marketingově – vedle televizního vysílání prodal tuto značku i vydavateli časopisů nebo výrobci nanuků. Animáček se tak stal pojmem nejen pro dětského diváka.

Nové vedení televize, a zejména její nový majitel Jaromír Soukup, se nakonec přece jen pokusilo konkurovat Nově s Primou zpravodajstvím a publicistikou. Televize Barrandov zavedla vlastní zpravodajskou hodinu se začátkem v 18:45. Otevírají ji Hlavní zprávy, v 19:05 následuje publicistické formáty Otázky dne a posléze dokumenty. Nyní se do tohoto času vrátí právě Animáček a ze zpravodajství a publicistiky zůstanou pouze Hlavní zprávy a Otázky dne. Obnovená premiéra večerního Animáčku nastane předběžně v úterý 30. dubna. Nyní se toto pásmo vysílá pouze v ranních hodinách.

animacek-screen-675Screenshot webu Animacek.tv

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .