Vysílací síť rozšiřující služby multiplexu České televize zahajuje vysílání v dalších lokalitách

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Celoplošně působící Regionální síť 7, kterou prostřednictvím společnosti Progess Digital ovládá skupina podnikatele Radima Pařízka, rozšiřuje vysílání do tří dalších lokalit. Multiplex šíří i nové programy České televize ČT :D a ČT art.

Celoplošná vysílací síť RS7, jejíž pokrytí v loňském roce dosáhlo přes 80 % obyvatel České republiky, ještě zvyšuje penetraci příjmu televizního signálu v domácnostech. Operátor sítě připravil pro zahájení vysílání další lokality, ve kterých bude možné sledovat programy České televize v HD kvalitě a dvojici programů ČT :D a ČT art. Tři z nich, Domažlice-Čerchov (32. kanál), Klatovy-Doubrava (23. kanál) a Příbram (38. kanál) byly spuštěny během včerejšího dne.

V průběhu srpna dojde ke spuštění vysílačů v lokalitách Beroun-Lhotka (38. kanál), Blansko-Veselice (50. kanál) a Vsetín-Lysá hora (47. kanál).

Jsem velice rád, že i v letošním roce budeme moci, po dohodě s Českou televizí, zajistit programy ČT v HD kvalitě pro mnohem více diváků než dosud a také, že se podařilo rozšířit skladbu této celoplošné sítě o další zajímavé programy,“ řekl Radim Pařízek. Novým programem v síti bude od konce září dokumentární televize KINOSVĚT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .