TV Metropol přechází do portfolia Mladé fronty a Františka Savova

metropolPražská regionální televize Metropol se zanedlouho znovu vrátí k běžnému provozu. Televizi kupuje mediální podnikatel František Savov, který ovládá vydavatelství Mladá fronta, jehož vlajkovou lodí je ekonomický deník E15. Mladá fronta už má i televizní divizi, která bude pro televizi Metropol vyrábět pořady. Programová skladba zůstane zachována.

Televize Metropol vysílá od prvního únorového dne v krizovém režimu. Součástí programu je smyčka, kterou redaktoři televize pravidelně obměňovali. Před týdnem byl ale v sídle televize ve Francouzské ulici odpojen proud a netekla už ani voda. Vysílání smyčky ale nadále běželo, jelikož vysílací pracoviště se už tou dobou nacházelo mimo budovu. Redaktoři ale nemohli smyčku dále upravovat.

Nový majitel by měl vyrovnat všechny dluhy vůči zaměstnancům a dodavatelům. Podle webu Mediář.cz už dochází k průběžnému vyplácení všech závazků. Televizní divize vydavatelství Mladá fronta zahájilo výrobu nových pořadů, které se objeví na obrazovce. „Programová skladba TV Metropol zůstane zachována a bude se nadále zaměřovat na zpravodajství, publicistiku a dokumentární pořady,“ oznámila tisková mluvčí skupiny Mladá fronta Pavlína Míčová.

metropol

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: