Televize Pohoda vysílá i na satelitu, stane se z ní hudební stanice?

tv-pohoda-logoPůvodně dětská televize Pohoda vysílá od začátku týdne i na satelitu a to volně. Naladí ji tedy všichni, kdo přijímají pozici 23,5 st. východně a to bez nutnosti přístupové karty. Na stejné pozici vysílá i platforma Skylink, která poskytuje televizi Pohoda svou kapacitu. Otázkou je, zda se původně dětská a mládežnická stanice posune i programově, aby zařazení na satelitu dávalo smysl.

O vysílání televize Pohoda na satelitu informoval jako první server Parabola.cz. Stanice se objevila na programové pozici, která původně patřila již zaniklé televizi Pětka. Pokud máte v přijímači i nadále uloženou tuto pozici, můžete televizi Pohoda sledovat bez omezení. V opačném případě přelaďte přijímač a nová pozice se sama objeví.

TV Pohoda byla doposud dostupná pouze prostřednictvím DVB-T multiplexu 4, který provozuje společnost Digital Broadcasting. Zařazení na satelit je poměrně překvapivé, jelikož zcela jistě zvedne provozní náklady. Až doposud měl provozovatel televize a operátor DVB-T multiplexu stejného vlastníka. Nyní bude muset platit za šíření na satelitu. To může naznačovat, že televize Pohoda se v dohledné době programově změní, aby byla pro diváka atraktivnější.

Stanice zatím vysílá pouze několik pořadů vlastní tvorby a doplňuje je rockovou hudbou. Ve hře je možnost, že by se TV Pohoda změnila v čistě rockovou hudební televizi, která by na českém trhu mohla oslovit zajímavé publikum. Když před jedenácti lety přišlo s classic-rockovým formátem tehdy pražské Rádio Beat, odstartovalo v českém éteru rockovou mánii, které se chytily i další stanice.

tv-pohoda-logo

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: