Televize Pětka už vysílání neobnoví, přišla o licenci

petka-logo-3Společnost Metropol TV, která držela vysílací licenci pro kanál TV Pětka, ji dobrovolně vrátila. V praxi to znamená, že nejmladší celoplošná televize zaměřená na původní českou zábavu, definitivně končí. Zůstal po ní jen archiv na videoserveru YouTube. Odvysílané pořady se mohou časem objevit na některé z existujících stanic.

Televize Pětka je nejkratším plnoformátovým projektem na českém trhu. Vysílala teprve od poloviny června roku 2012, v éteru se udržela pouhé tři měsíce. Zprvu ji financoval miliardář Luboš Měkota. Poté, co přišel o možnost disponovat se svými prostředky, hledala Pětka nového investora. Zájem projevilo několik investorů – vážným zájemcem byl miliardář Andrej Babiš a jeho AGF Media, mediální magnát a majitel TV Barrandov Jaromír Soukup, i majitel vydavatelství Mladá fronta František Savov. Žádný ze zájemců ale neposkytl této televizi peníze na další provoz.

Jistě, pokud Pětka najde investora, který na peníze nehledí a chce prostě jen vyhodit pár miliard oknem, tak proč si trochu nezablbnout. Ale obávám se, že většina investorů by chtěla své peníze minimálně zpět a to Pětka nabídne jen těžko,“ napsal začátkem prosince na závěr recenze programu televize Pětka spolupracovník RadioTV Jakub Bouček. Podobný názor zřejmě měli i potenciální noví investoři tohoto projektu, kteří se rozhodli vysílání Pětky ukončit.

Společnost Metropol TV tak nyní místo dvou programů provozuje pouze jeden, a to pražskou televizi Metropol. O tu má i nadále vážný zájem Jaromír Soukup, který nedávno odkoupil TV Barrandov a nyní by rád do svého portfolia zařadil zavedenou zpravodajskou televizi.

PRVNÍ ČÁST RECENZE: Dvanáct hodin s televizí Pětka: obětoval jsem část duševního zdraví
DRUHÁ ČÁST RECENZE: Dvanáct hodin s televizí Pětka: pozitivně lze hodnotit pouze grafiku

petka-plakat-bartosova-bocanova

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: