Televize Pětka přerušila vysílání, není jasné, zda jej obnoví

petka-logo-2Po necelých čtyřech měsících v éteru ukončila své vysílání zábavná televize Pětka, kterou v říjnu rozjel tým kolem pražské televize Metropol. Nový ambiciózní projekt financoval podnikatel Luboš Měkota. Ten se ale nedávno dostal do právních problémů a nemohl televizi dále financovat. Zatím není jasné, kdy  a zda bude vysílání obnoveno.

Televize Pětka byla jedinou tuzemskou stanicí, která stavěla celý svůj program čistě na vlastním obsahu a pořadech. Původně mělo jít o centrální program spolupracující v digitální éře s menšími regionálními televizemi, tedy jakousi náhradu za televizi Prima, která sdílela frekvence a vysílače s regionálními televizemi. Ještě před startem vysílání ale management od tohoto kroku upustil a Pětka se stala samostatnou plnoformátovou stanicí zaměřenou na zábavu a vlastní obsah.

Včera odpoledne po 15. hodině však došlo k přerušení vysílání Pětky ve všech platformách – tedy pozemně, na satelitu i v nabídce kabelových společností. Vedení stanice v posledních týdnech intenzivně jednalo se dvěma zájemci o strategický vstup do společnosti – mělo jít o majitele skupiny Empresa Media Jaromíra Soukupa a majitele vydavatelství Mladá fronta Františka Savova. První jmenovaný projevil zájem pouze o pražskou televizi Metropol, ten druhý si Pětku zatím nepřevzal. Zajímavé bylo, že původní management stanice v posledních týdnech netušil, zda má televize uhrazeny faktury za šíření signálu.

DALŠÍ INFORMACE: Šéf TV Barrandov bude řídit i televizi Metropol

petka-plakat-bartosova-bocanova

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Ivo Rottenberg

    Pětka měla lepší promo, než samotné vysílání. Ani jako pračka peněz asi nefungovala, no a amatéři (i když by to amatéři mohli považovat za urážku) v čele s Bartošovou nepřivedou diváky. Každému stačilo jen jednou a dost. Izera najdu You Tube a bez Pětky. Je to škoda pozice v muxu.

  2. Matyas

    Souhlas – takto postavený koncept a ještě na základu těchto bývalých hvězd,co sice něco znamenali,ale stále si hledající skulinku,aby prorazili na svět je začátek zkázy,ohledně toho,že jsou již oposlouchané + nemalé finanční výdaje na výrobu,provoz,honoráře a je jasné,že se to utáhnout bez vlivného mecenáše nedá.A pořady typu věštců a podobných chujovin,které jen vydělávají na lidské blbosti,je už do očí přímo bijící!
    Zdeňka Izera je mi líto – pro mě oblíbený komik a po silvestrovském vydání,měl opravdu na co navazovat.Inu snad tento pořad neskončí a povede se nějaká šance,jak přivést humor k lidem,který možná není pro každého,ale jinak je zapotřebí každý den.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: