Železný nechce vracet lukrativní licence

radiotv22Slovenská televize Global, do níž vstoupila Česká produkční invest, dceřinná společnost servisní organizace TV Nova, by měla v letech 2003 a 2003 vrátit lukrativní regionální frekvence v Bratislavě a Žilině. Vladimír Železný je ale proti.

Generální ředitel televize Nova Vladimír Železný si nedokáže představit, že by slovenská televizní síť Global, do níž vstoupila společnost Česká produkční invest, v letech 2002 a 2003 musela vrátit lukrativní regionální licence v Bratislavě a Žilině. Časově omezená platnost licencí je přitom součástí licenčních podmínek, které schválila slovenská Rada pro vysílání a retranslaci.

„Nedokážeme si to představit a bude to velmi složitá situace,“ řekl Železný v rozhovoru pro nejčtenější slovenský deník Nový čas. O omezení však věděli předem všichni účastníci licenčního řízení, ve kterém Českou produkční invest zastupoval právě Železný. Důvodem tohoto omezení je vyčlenění frekvencí pro projekt zkušebního digitálního vysílání, který měl v Bratislavě a Žilině odstartovat již podstatně dříve. Licenční rada však jeho zahájení posunula.

Podle Železného podstupuje Česká produkční invest, která odkoupila 70 procent klíčové firmy Mac TV (držitel licence košické TV Naša, hlavní stanice televizní sítě Global, a také nově udělených licencí v Bratislavě, Žilině a Hlohovci, pozn. RadioTV), velké riziko. „Víme, že digitální vysílání krachuje, nebo se nerozbíhá. V malých vyspělých zemích jako je Belgie, Holandsko, jsou projekty zastaveny,“ varuje.

Velké země jako Německo nebo Velké Británie se podle Železného v oblasti digitálního televizního vysílání potýkají s velkými problémy. „Nepředpokládáme reálné terestrické digitální vysílání na území malého chudého Slovenska. Stejně tak ho nepředpokládáme na území malé chudé České republiky dříve, než za sedm až 12 let,“ dodal v rozhovoru pro Nový čas.

Lze tedy předpokládat, že se Česká produkční invest pokusí rozhodnutí slovenské licenční rady zvrátit. To lze jednak rozhodnutím rady o dalším posunutí startu projektu zkušebního digitálního vysílání, nebo vyčlenění jiných frekvencí pro tento účel. Určitou roli by mohla sehrát i finanční nákladnost tohoto projektu, která by mohla bez ohledu na rozhodnutí rady způsobit jeho oddálení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .