Zakladatelé CET 21 žádají o převod svých podílů

radiotv22Josef Alan a Vlastimil Venclík požádali Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o převod svých podílů v CET 21 na společnost Vilja. Stejnou žádost Petra Hunčíka rada v dubnu letošního roku zamítla.

Dva zakladatelé společnosti CET 21, provozovatele televize Nova, požádali Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o převod svých podílů na společnost Vilja. Jde o Josefa Alána a Vlastimila Venclíka, jejichž podpisy figurují pod takzvanými „zázračnými smlouvami“ mezi CET 21 a ČNTS o převodu autorských práv k některým pořadům TV Nova a které společnost CME označila za podvrh.

Alán a Venclík žádají o převod podílů na firmu, kterou v prosinci loňského roku založil další společník CET 21, Peter Hunčík. Ten podal stejnou žádost již letos v dubnu, licenční rada ji ale zamítla. Hunčík je předsedou představenstva Vilji, Alan a Venclík v něm figurují jako členové, drží však po 40 procentech firmy, zatímco Hunčík pouze 20. Ve společnosti CET 21 vlastní Alán 8,42 procenta, Venclík 8,71 procenta a Hunčík 4,33 procenta.

Stojí za žádostí Železný?

Mluvčí CET 21 Martin Chalupský označil dubnovou žádost Hunčíka o převod podílu za jeho vlastní aktivitu. Alan, Venclík i Hunčík jsou třemi z pěti původních zakladatelů a majitelů CET 21 a mají dobré vztahy s generálním ředitelem TV Nova Vladimírem Železným. Další zakladatel společnosti, slovenský režisér Peter Kršák, má se šéfem Novy konflikty. Poslední z pětice, Fedor Gál, svůj podíl před časem prodal Železnému.

Společnost Vilja má v Obchodním rejstříku jako předmět činnosti zapsán pronájem nemovitostí bez poskytování jiných než základních služeb zajišťujících řádný provoz nemovitostí. Základní kapitál společnosti tvoří jeden milion korun, přičemž splaceno je zatím jen 30 procent této částky. Pokud by se pod hlavičkou Vilji spojily podíly Alána, Venclíka a Hunčíka v CET 21, vzniknul by třetí největší společník CET 21 s celkovým podílem 21,46 procenta.

Máme všechno pod kontrolou

Šéfem dozorčí rady společnosti Vilja je Miroslav Písařík, jehož jméno figuruje mezi společníky firmy JVP. Zajímavější je ale členka dozorčí rady Edita Panušková, která předsedá dozorčí radě společnosti Edikon, největšího společníka CET 21 (drží 24,51 procenta společnosti). Edikon přitom vlastní programová ředitelka televize Nova Libuše Šmuclerová a Železného právník Aleš Rozehnal. Oba jsou také jednateli CET 21.

Jméno Panuškové navíc figuruje v řadě dalších společností blízkých Vladimíru Železnému: Anser Aureus, Nadační fond Galerie, Thunovská, Piaristé, Sibeliova a Tanzberg Mikulov. Také další členka dozorčí rady společnosti Vilja Lucie Dědová sedí v dozorčí radě Edikonu a v dozorčích radách všem výše jmenovaných společností. Navíc je členkou dozorčí rady poradenské společnosti Šém.

Aktuální vlastnická struktura CET 21, s.r.o.:

Edikon, a.s. – 24,51%
MEF Media, a.s. – 24,02%
Peter Kršák – 16,61%
Vladimír Železný – 11,78%
Vlastimil Venclík – 8,71%
Josef Alán – 8,42%
Peter Hunčík – 4,33%
CEDC Management Services GmbH – 1,42%
Česká spořitelna, a.s. – 0,20%

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .