Žadatelé o licence v multiplexu B představili své projekty

radiotv-archivVeřejná slyšení žadatelů o čtyři volné pozice v multiplexu B jsou za námi. Na půdě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání představilo 19 zájemců během tří dnů 22 projektů. Plánovaný třiadvacátý projekt představen nebyl, žadatel si spletl termín a přijel pozdě. Vítězné projekty by mohly být teoreticky známy koncem léta.

Úterý: ve znamení planety Nova

Maraton veřejných slyšení zahájila projektem TV Noe společnost Telepace spřízněná s ředitelem křesťanského Radia Proglas. Následovalo představení sportovního kanálu Sport 5 a projekt TNC (Televize na cesty) prezentovaný společností FTV s.r.o.

Zbytek dne ovládli zástupci obou současných soukromých celoplošných televizí. Provozovatelé Primy odprezentovali svou představu Prima klubu, což by měla být plnoformátová stanice podobná Primě, kterou by měla doplňovat. Kanály Nova film, Nova news, Nova seriál a Nova sport chce provozovat majitel české nejsledovanější televize – jejich zaměření je zřejmé.

Středa: Hudba a zpravodajství

Druhý den otevřela společnost Czech Infoline s projektem programu Infoline, který již nyní vysílá v kabelových rozvodech v severních Čechách. Následovala řada projektů firem známých z rozhlasového světa – hudební TE2 po vzoru Evropy 2, kutilská televize A je to! majitele Radia Limonádový Joe, dětská TV Pohoda spřízněná s ostravským Radiem Čas a televize TF1 po vzoru Radia Frekvence 1. Před obědem se připoměla ještě hudební TV Óčko.

Odpoledne své představy zpravodajských televizí představily společnosti Milk and Honey a Regionální televizní agentura a projekt teleshoppingového kanálu Top TV2 prezentovala firma United Teleshop. Následoval projekt Euro TV společnosti Diamant Films a na závěr plnoformátová televize 5TV.

Čtvrtek: TV Lyra dorazila pozdě

Krátký program posledního dne zahájila První zpravodajská a.s. s projektem zpravodajského kanálu Z1. Následovala pauza, protože zástupci TV Lyra dorazili se zpožděním a svůj projekt odprezentovat nestihli. Společnost Coqua sdružující několik regionálních broadcasterů nabídla kanál VIA TV a jako poslední přišel na řadu program KrimiTV, což by mohla být obdoba známé Reality TV.

Za dva týdny nás čeká druhá sada projektů, tentokrát se představí žadatelé o pozice v multiplexu C. Na vítěze tendru si ovšem nějakou dobu počkáme. V licenčních řízení o digitální televize RRTV v žádném případě nerozhodne tak rychle jako v nedávných rozhlasových řízeních. Obecně se očekává, že k rozhodnutí dojde až poté, co vstoupí v platnost novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která dodá tomuto řízení legislativní rámec.

Místopředseda RRTV Jiří Šenkýř po skončení veřejných slyšení ČTK řekl, že podle jeho názoru by rada mohla rozhodnout o držitelích licence do září. „Dám-li časový horizont, tak přelom srpna září nejdříve,“ řekl ČTK.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,