TV3: Snaha dohodnout se nemusí být vyslyšena

radiotv22Investor TV3 požádal Martina Kindernaye o převod stoprocentního podílu společnosti RTV Galaxie, která nyní vlastní licence pro terestrické vysílání stanice v Praze a Hradci Králové. Dojde k dohodě?

Krok k ukončení patové situace okolo metropolitní televize TV3 učinil její investor, lucemburská společnost European Media Ventures (EMV). Podle jejího mluvčího Jiřího Hrabovského totiž písemně vyzvala Martina Kindernaye, aby jí přenechal stoprocentní podíl ve společnosti RTV Galaxie, na kterou převedl licence pro terestrické vysílání TV3 v Praze a Hradci Králové.

Investor ustoupil, vyplatí se mu to?

Jde o posun vpřed, protože EMV dosud nabízený vstup do RTV Galaxie odmítala. Kindernay reagoval rozpačitě, v pondělí tvrdil, že žádost dosud neobdržel. Již dříve přitom investorovi vstup do RTV Galaxie nabízel. Pokud by k němu skutečně došlo, vyřešila by se patová situace s dohodami mezi provozovatelem TV3 a její servisní organizací TV3, a.s., kterou EMV ovládá.

Servisní organizace totiž má podepsané smlouvy s Martinem Kindernayem jako fyzickou osobou, nikoli s firmou RTV Galaxie. Znamená to, že všechny dosavadní smlouvy převodem licence z fyzické na právnickou osobu ztrácejí svůj smysl. „Převod vlastnického podílu podléhá schválení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Proto EMV vyzvala Kindernaye, aby si souhlas RRTV urychleně opatřil,“ sdělil Hrabovský.

Kindernayova reakce naznačí mnohé

Kindernay minulý týden oznámil, že přeruší terestrické vysílání  TV3 na dobu jednoho měsíce. Nakonec to ale nemohl učinit, protože smlouvy s Českými radiokomunikacemi má uzavřené servisní společnost TV3, a.s. Ta přerušení vysílání odmítla. Kindernay jej proto od středy minulého týdne označuje za pirátské. Nechal se také slyšet, že pro RTV Galaxii hledá nového partnera, se kterým by mohl zahájit vysílání bez účasti EMV.

Na tom, jak se Kindernay zachová k žádosti EMV, se projeví jeho záměr: zda mu jde skutečně o urovnání situace a zachování TV3, nebo zda současný konflikt vzniknul záměrně, aby se zbavil stávajícího investora a začal jednat s novým. V uplynulých dnech se přitom několikrát sešel se zástupci společnosti Cepra, která pracuje pro televizi Nova. Spolupráci s Vladimírem Železným přitom Kindernay vyloučil.

Server RadioTV připravuje rozhovor s generálním ředitelem TV3 Janem Martinkem

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .