Tiskové prohlášení společností PPF a MEF Holding

radiotv222PPF a MEF Holding uzavřely dohodu o společném postupu v TV NOVA

MEF Holding a skupina PPF uzavřely dnes dohodu o společném postupu a spolupráci při řízení společností skupiny TV NOVA. Na základě této smlouvy odkoupí PPF padesátiprocentní podíl ve společnosti MEF Holding a zároveň vloží do MEF Holdingu svůj podíl v CET 21, vlastněný prostřednictvím společnosti Vilja.

Tím vznikne holdingové uspořádání, které bude mít jak řídící vliv ve společnosti CET 21, držící licenci k vysílání TV NOVA, tak i bude vlastnit všechny hlavní servisní společnosti, které se účastní výroby televizních programů a prodeje reklamních časů. Součástí holdingu budou tedy zejména společnosti Vilja, Česká produkční 2000, MAG Média 99 a 50% podíl ve slovenské televizi JOJ.

Cílem společného postupu bude finanční a provozní stabilizace TV NOVA, nastolení stabilního právního stavu a příprava celého systému pro prodej zahraničnímu strategickému investorovi. PPF v tomto procesu bude zajišťovat zejména řízení finanční restrukturalizace a přípravu pro prodej strategickému investorovi, zatímco druhá strana pod vedením Jiřího Šmejce zajistí provozní řízení samotné televize. Strany očekávají, že výběrové řízení na prodej celého televizního holdingu může proběhnout nejdříve ke konci roku 2004.

PPF a MEF se dohodly, že potvrdí Vladimíra Železného ve funkci generálního ředitele TV NOVA, do pozice předsedy představenstva nového MEF Holdingu zvolí Jiřího Šmejce a za jednatele společnosti CET 21 zvolí Vladimíra Železného a člena vedení skupiny PPF Petra Dvořáka, přičemž pozice třetího jednatele zůstane neobsazena.

Strany se zároveň dohodly, že do pátku 9.8.2002 nebudou vydávat žádná další prohlášení a další podrobnosti zveřejní teprve po podpisu jednotlivých prováděcích dohod.

Cepra, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .