Na Slovensku začne vysílat televize Music Channel

radiotv22Nová slovenská hudební stanice získala všech 13 terestrických frekvencí, o které žádala. Televize Joj uspěla se žádostmi u 17 frekvencí, televize Markíza získala pouze jednu. Rada odmítla projekt obnovení košické televize Naša.

Slovensko bude mít vlastní hudební televizi. Bratislavská společnost TV Servis, za kterou stojí silná finanční skupina J&T, uspěla u Rady pro vysílání a retransmisi se žádostí o 13 frekvencí na terestrické vysílání. Je mezi nimi i nejlukrativnější kmitočet ze 40 frekvencí, na které Rada vypsala řízení – vysílač v Trenčíně s výkonem 320 kW. O ten se ucházely i televize Markíza a Joj TV. Zatímco Markíza získala v řízení pouhou jednu frekvenci z deseti, o které žádala, Joj byla úspěšnější: z 24 žádostí jí Rada vyhověla v 17 případech.

Z dalších žadatelů uspěli provozovatelé regionálních televizí Trnavské vysielanie, Telekom TKR Vramov, TV Žilina a RTV Banská Bystrica. Rada zamítla žádost společnosti CREATV o licenci pro obnovení košické televize Naša, která byla do letošního března součástí televize Global (nyní Joj TV). O licenci žádal někdejší spolumajitel a ředitel Globalu Marcel Děkanovský, který předložil projekt hudební stanice s programem 23 hodin Music Boxu a jedné hodiny regionálního zpravodajství denně. Rada však dala přednost hudebnímu projektu společnosti TV Servis.

Slovenská obdoba stanic MTV a VIVA

Úspěch TV Servisu je překvapivý, protože se ucházel o řadu frekvencí, na které si dělaly nárok televize Joj a Markíza. Radu patrně přesvědčil silný investor, obchodní skupina J&T, která hodlá na Music Channel vynaložit 55 miliónů korun. TV Servis měl podmínku, že pokud nezíská všechny požadované frekvence, projekt se neuskuteční. Na pondělních licenčních řízeních ovšem stáhnul žádost o dvě z původně 15 požadovaných frekvencí. To mělo patrně také také vliv na konečné rozhodnutí Rady.

Podle jednatele TV Servisu Róberta Oravce by získané frekvence měly pokrýt 20 procent území Slovenska, především větší města. „Bude to obdoba stanic MTV a VIVA, přizpůsobená slovenským poměrům a mentalitě zdejších lidí,“ přiblížil již v pondělí deníku Sme. Na veřejných slyšeních, která se uskutečnila v pondělí v Bratislavě, Oravec slíbil spuštění vysílání do šesti měsíců od získání licence. Music Channel tedy odstartuje v lednu příštího roku. Stanice by měla spolupracovat se slovenským Fun Rádiem.

Investor Music Channelu úvěruje Novu

Obchodní skupina J&T, která bude projekt Music Channel financovat, letos v únoru poskytla úvěry také MEF Holdingu Jiřího Šmejce na pokrytí běžného provozu televize Nova a nákup zahraničních pořadů pro televizi Joj. MEF Holding za ně ručí stoprocentními podíly v České produkční 2000 a firmě MEF Media, která drží 27 procent v CET 21, licencované společnosti televize Nova. J&T minulý týden také odkoupila úvěr majitele televize Prima, skupiny GES, u Československé obchodní banky.

Výsledek licenčního řízení na Slovensku patrně ztíží snahu české hudební Stanice O, která zahájí vysílání letos v září. Nový hudební kanál vlastní licenci pro kabelové a satelitní vysílání a počítá s tím, že kromě České republiky bude vysílat právě na Slovensku. Silný investor projektu televize Music Channel může stáhnout i náskok, který má Stanice O díky dřívějšímu získání licence. Česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ji Stanici O udělila začátkem května. Podrobnosti o licenčním řízení na Slovensku přineseme zítra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .