Televize Joj odměnila klíčové zaměstnance vlastnickým podílem ve skupině

joj-studio-615

Televize Joj ohlásila vlastnické změny v rámci skupiny. Generální a finanční ředitelé společně s ředitelem zpravodajství získali akcie ve společnosti Slovenská produkčná, která je klíčovou produkční firmou pro televizi Joj.

Zatímco šéf zpravodajství Roland Kubina už držel ve firmě 2,5 procenta akcí, jeho dva kolegové se stali novými akcionáři skupiny. Jedním z nich je generální ředitel František Borovský, kterého si do týmu Joj vybral před jedenácti lety ještě Vladimír Železný. Joj totiž původně byla dceřinou společností skupiny Nova. Než se Borovský stal šéfem televize Joj, stihl obejít všechny významné televizní společnosti, kde působil v roli programového ředitele. Krom samotné Jojky šlo o Slovenskou televizi i Markízu. Je považován za jednoho z mála lidí, kdo rozumí televizím v éře peoplemetrů.

Další nový akcionář Marcel Grega působí na pozici výkonného a finančního ředitele skupiny Joj a je členem představenstva Slovenské produkčné. Ta mimo výroby programu pro televizi Joj zajišťuje i provoz několika webových portálů, mimo jiné i sportovní internetové televize Huste.tv nebo portálu Tipsportextraliga.sk, který je oficiální platformou pro weby slovenských hokejových klubů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .