Zuna s Čejkovou proti Televizním novinám v den výročí Novy

radiotv-archiv1V pondělí 4. února se na české obrazovky vrátí historicky nejúspěšnější moderátorská dvojice Pavel Zuna – Mirka Čejková. Po devíti letech, kdy poprvé uváděli Televizní noviny se objeví v přímém sřetu s tou to relací v konkurenčních Zprávách TV Prima. V den čtrnáctého výročí TV Nova navíc Prima nasadí zcela nové programové schéma, které může výrazně zamíchat kartami.

Zprávy TV Prima se divákům v novém studiu, s novou znělkou a novou grafikou představí 4. února. „Je to velmi symbolické datum, bude to přesně 9 let, kdy jsme s Mirkou poprvé společně uváděli zprávy. Pro oba to přitom byla premiéra v moderování ve dvojici,“ připomněl Pavel Zuna, šéfredaktor zpravodajství TV Prima. Moderování právě s Pavlem Zunou označila Mirka Čejková za jeden z hlavních motivů pro vstup do zpravodajství TV Prima. „Známe se velmi dobře, máme podobné povahy a víme, co od sebe můžeme čekat,“ řekla nová moderátorka. Na vysílání se podle svých slov výrazně nepřipravuje: „Živé vysílání se nedá naučit a nedá se na něj zvlášť připravit, podstatná je praxe.“

V moderování Zpráv TV Prima se budou v dalších dnech postupně střídat i další dvě dvojice – Světlana Zárubová s Romanem Fojtou a Terezie Kašparovská s Jiřím Chumem. První moderátorskou dvojicí, která uvede novou podobu Zpráv TV Prima, bude Pavel Zuna s Mirkou Čejkovou. „S Mirkou Čejkovou jsme se dohodli na uzavření smlouvy. Věřím, že právě tato dvojice bude vynikajícím odrazovým můstkem pro Zprávy od 19.30 hodin,“ řekl včera výkonný ředitel TV Prima Petr Chajda. O angažmá Mirky Čejkové začala média spekulovat prakticky od chvíle, kdy se do vedení zpravodajství vrátil Pavel Zuna. První konkrétnější informace přinesl bulvární tisk v polovině ledna a naposledy Blesk zveřejnil dokonce částku, na kterou Čejková Primě kývla, udajně jde o 160 tisíc korun.

Kromě obsazení a vysílacho času se změní i vizuál. Nový zpravodajský set vytvořila anglická firma Chemistry, která vyhrála mezinárodní výběrové řízení. Její služeb v minulosti již využila například CNN, National Geographic či Discovery Channel. Vítězný koncept nese jméno „Okno do světa“. Celý set je laděn do odstínů modré barvy, sportovní set pak do zelené. Nový design má být „přátelštější, zábavnější, pomáhat při vyprávění příběhů, čistý, moderní a zapamatovatelný.“

Proti Ulici Zoufalé manželky a Milionář

Nová podoba zpráv není zdaleka jedinou změnou, kterou Prima v pondělí nabídne. Silný kalibr nasadí proti Ulici, která dlouhodobě ovládá vysílací čas mezi půl sedmou a půl osmou večer. Od šesti poběží znovu od první série kultovní seriál Zoufalé manželky a před sedmou začne soutěž Chcete být milionářem, kterou bude moderovat doktor Roman Šmucler. Primácký Milionář nabídne oproti novácké verzi hned několik změn. Stopáž se snižuje na 24 minut a kvůli častější rotaci dochází i ke snížení maximální výhry. Tou nebude nikoli deset milionů, ale „pouze“ dva milionu korun. První záchytný bod zůstává stejný (10 000 Kč), druhý je pak na desáté otázce – 80 000 Kč. Nápovědy zůstávají (Přítel na telefonu, Rada publika a 50:50), přibude žolík „Výměna otázky“ – soutěžící ji bude moci využít až po dosažení 10 správných odpovědí a až po vyčerpání všech nápověd.

Prima posílí svou pozici „seriálové stanice“. Ráno se ponese ve znamení animovaných seriálů pro nejmenší – premiéra Dexterovy laboratoře, X-Men, Sylvester a Tweety. Následně se dočkáme zejména repríz: Sabrina – mladá čarodějnice, Jsi můj život, St.Tropez, Poldové z přístavu, Diagnóza vražda, Sedmé nebe. Reprízování seriálů pokračuje i odpoledne, je ale třeba dodat, že tentokrát jde o seriály novější – Sběratelé kostí, Myšlenky zločince. Z programového schématu mizí soutěžní hra 5 proti 5. Prima nabídne i dlouho očekávané dokončení premiérové třetí řady seriálu Chirurgové (neděle 21:15). MASH se přesouvá na víkendová dopoledne, více viz článek Prima potvrzuje: Zprávy TV Prima nasadíme v 19:30.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .