TV3 se loučila s vysíláním, Kindernay ji vypne

radiotv22Martin Kindernay požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o možnost přerušení vysílání TV3 na dobu jednoho měsíce. Zaměstnanci TV3 se včera loučili na party ve Velmi jemném klubu Rádia Limonádový Joe.

Pražský Velmi jemný klub Rádia Limonádový Joe včera ožil rozlučkovým večerem zaměstnanců metropolitní televize TV3. Stanice tak reagovala na prohlášení Martina Kindernaye, že požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o možnost přerušení vysílání TV3.

K žádosti se Kindernay odhodlal poté, co zástupci lucemburské společnosti European Media Ventures (EMV), která je investorem TV3, začali zabavovat majetek stanice v královéhradeckém studiu. Kindernay na to reagoval slovy, že EMV na to má právo, nicméně pokud bude pokračovat ve vysílání z Prahy, půjde podle něj o pirátské vysílání.

TV3 by mohla přijít o licenci

Místopředseda Rady pro vysílání Petr Štěpánek včera serveru RadioTV potvrdil, že rada Kindernayovu žádost již obdržela. „Nebudeme se jí ale zabývat na aktuálním zasedání, protože to nemáme na programu. Necháme si to až na příští jednání,“ dodal. Kindernay může přerušit vysílání na dobu do 30 dnů, poté by se vystavil nebezpečí zahájení správního řízení o odnětí licence.

Štěpánek však včera naznačil, že by rada v případě Kindernaye mohla povolit přerušení vysílání delší než jeden měsíc. Zákon totiž praví, že rada může zahájit správní řízení o odnětí licence, pokud provozovatel nevysílá déle než 30 dnů po sobě. Toto řízení ale rada nemusí zahájit automaticky, pravděpodobně by o něm hlasovala.

Vysílání mohlo skončit už včera

TV3 od pondělí zastavila téměř veškerou výrobu vlastních pořadů. Výjimku tvoří zpravodajství a talk show Ondřeje Hejmy Bez kravaty. Již dříve servisní společnost TV3, a.s., kterou stoprocentně vlastní EMV, propustila dvě třetiny zaměstnanců televize. Stanice ještě dnes ráno vysílala, přerušení programu ale může přijít prakticky kdykoli.

O přerušení vysílání se včera v pražském studiu TV3 pokoušel Michal Kindernay, bratr Martina Kindernaye. Úmysl se mu ale nezdařil. Společně s ním se ve s sídle TV3 Praha nacházel i Marek Kindernay, šéf hradeckého studia TV3, ze kterého EMV pod vedením bývalého generálního ředitele TV3 Jana Obrmana odvezla veškerou techniku.

Kabelové vysílání TV3 ovládá investor

Martin Kindernay ovládá prostřednictvím své firmy RTV Galaxie terestrické licence TV3 v Praze a Hradci Králové. Pokud by přerušil vysílání na těchto frekvencích, TV3 by mohla nadále vysílat v kabelových rozvodech a na satelitu. Registraci pro kabelové a satelitní vysílání TV3 totiž vlastní společnost TV3, a.s.

Včerejšího rozlučkového večera ve Velmi jemném klubu Rádia Limonádový Joe se zúčastnil kompletní management TV3 včetně generálního ředitele Jana Martinka, a také známí moderátoři této nejmladší české televizní stanice. K poslechu a tanci hrála skupina Broky Františka Kanečka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .