TV Global bude provázaná se společností CET 21

radiotv22Napojení slovenské televizní sítě Global na TV Nova bude větší, než se předpokládalo. Ochranné známky k názvům pořadů a samotné stanice si totiž na Slovensku registruje CET 21, nikoli Česká produkční invest.

Propojení slovenské televizní sítě Global s televizí Nova bude větší, než se předpokládalo. Ačkoli do klíčové společnosti Mac TV, která vlastní nejlukrativnější licence této sítě, vstoupila Česká produkční invest, ochranné známky na názvy pořadů i samotné stanice si u slovenskému Úřadu průmyslového vlastnictví registrovala firma CET 21. Ta vlastní licenci TV Nova.

Zajímavé je, že si CET 21 zažádala o registraci ochranných známek na nový název televize Global již v polovině srpna, kdy sice vrcholila jednání o vstupu České produkční invest do této stanice, ale ještě jej neschválila slovenská Rada pro vysílání a retranslaci. Jde se o pět názvů, které jsou v přihlašovacím řízení: TV Nova, Nova TV, Nova Slovensko, Nova SK a Nova.

O registraci dalších 52 ochranných známek požádala CET 21 o dva měsíce později, 24. října. Den předtím slovenská licenční rada schválila vstup České produkční invest do firmy Mac TV a přidělila jí frekvence v Bratislavě, Žilině a Hlohovci. Registrované známky se týkají výhradně názvů pořadů TV Nova, včetně Televizních novin, Volejte řediteli, Sedmičky, Tele tele, apod. Výjimku tvoří soutěž Chcete být milionářem?, kterou na Slovensku vysílá televize Markíza.

Podle Vladimíra Železného by se měli diváci slovenské TV Global dočkat prvních změn po Novém roce. První fáze přeměny Globalu na „slovenskou Novu“ skončí na jaře příštího roku, druhá ke konci léta a závěrečná třetí na podzim. Do té doby by chtěl ředitel TV Nova na Slovensku prosadit zavedení peoplemetrů. Zájem o spolupráci na projektu „slovenské Novy“ již projevil německý koncern Kirch Group.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .