Seriály: Krok za krokem spojil své kroky s řadou dalších seriálů

V letech 1991 až 1998 se děj tohoto sitcomu několikrát protnul s dalšími seriály, které tou dobou běžely na ABC. A aby toho nebylo málo, tak se některé dokonce natáčely i ve stejných kulisách. Seriál se různě vyvíjel. Mj. se také vyvíjela například hudba v úvodních titulcích. Ta se v různých řadách trošku měnila. Podobně i obrázky, které se na úvod objevují.

Krok za krokem vznikal další a další díl, až se 26. června 1998 odvysílal na CBS poslední v pořadí už stošedesátý díl seriálu Step by step. Ten začal 20. září 1991 na ABC. S touto stanicí se rozloučil 15. srpna 1997 a 19. září 1997 už běžel na partnerské CBS. Tam byl přesunut, když začala klesat sledovanost. I na CBS se ale počet diváků stále snižoval, takže už po měsíci bylo rozhodnuto, že sedmá řada bude pro Step by Step ta poslední.


V průběhu došlo k několika změnám v obsazení. Kvůli malému zájmu diváku se už po první řadě ze scénáře škrtly Ivy a Penny Baker (Carolinina matka a sestra). Nejmladší člen rodiny se po narození dcery Lilly objevoval čím dál tím méně, až nakonec zmizel na konci šesté řady úplně. A to bez jakéhokoliv zdůvodnění. To v případě synovce Codyho se diváci vysvětlení dočkali. Cody prostě odjel v roce 1996 na cestu kolem světa. Pravým důvodem byl představitel této role Sasha Mitchell. Tento mistr světa v kickboxu a držitel černého pásku v taekwondu byl obviněn z domácího násilí na své ženě. Společnost Disney, která tehdy koupila ABC od Capital Cities Communications, se od takového člověka chtěla distancovat.  Postavy, které ho měly nahradit, ale nebyly úspěšné a postupně se také vytratily. Cody se pak v seriálu ale ještě jednou objevil a to v jednom díle v roce 1998.


Sasha Mitchell hrál v seriálu Krok za krokem synovce Patricka Duffyho. Tak tomu bylo už v Dallasu. S Dallasem je Krok za krokem spojen ještě jiným způsobem. Patrick Duffy souhlasil s tím, že bude v Dallasu pokračovat, pokud mu společnost Lorimar slíbí, že po jeho skončení dostane možnost hrát v dalším seriálu. A tím dalším byl právě Step by Step.


Krok za krokem je spojen ještě s řadou dalších seriálů. Často tak docházelo ke cross-overům s dalšími sitcomy vysílanými na ABC. Děj se protnul například se sitcomem Family Matters. Jeden z jeho protagonistů několikrát hostoval v Step by Step. Staci Keanan se zas objevila v Boy Meets World. A jindy zase přišel do Step by Step na návštěvu John Stamos alias Jesse z Full House. Tím provázanost s dalšími seriály zdaleka nekončí.  Velká část kulis postavených pro Step by Step se současně používala i pro Family Matters a také pro Valerie´s Family.


Úvodní titulky se točily v zábavním parku Six Flags Magic Mountain v kalifornské Valencii. V první sezóně ale chyběl Christopher Castile, který původně neměl hrát Marka. Úvodní titulky se proto točily ještě jednou. Od druhé řady v nich byl i Christopher Castile.


Původní anglický název Step by Step je dvojsmysl. Jednak znamená Krok za krokem a naráží tak na skutečnost, že hlavní hrdinové dávají krok za krokem svůj život dohromady. Druhá narážka je na slova jako stepbrother, stepmother, stepsister, stepfather, stepdaughter a stepson. Tedy nevlastní bratr, nevlastní matka, nevlastní sestra, nevlastní otec, nevlastní dcera a nevlastní syn. Těmi nevlastními členy rodiny se to v seriálu jen hemží a na nich je vlastně postaven jejich děj. Německy se seriál jmenuje Eine starke Familie – Silná rodina, francouzsky Notre belle famille – Naše krásná rodina, italsky Una bionda per papa – Blondýnka pro tatínka, slovensky Krok za krokom, v norštině Steg for steg – Krok za krokem a ve švédštině Lugn i stormen – Klid a bouře. V Holandsku se používá původní označení Step by Step.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .